Prednášky, prehliadky alebo súťaže sú pravidelnou súčasťou projektu Poznaj Staré Mesto. Tento rok však program oživí novinka. O svojich spomienkach na Staré Mesto a Bratislavu, zaujímavých príhodách či obľúbených miestach budú rozprávať známi Staromešťania.

V utorok, 10. júna o 17.00 bude návštevníkov zabávať známy komik a herec Oldo Hlaváček (na fotografii). Diskusia sa koná na nádvorí Zichyho paláci a je bezplatná.

Projekt Poznaj Staré Mesto už štvrtý rok organizuje mestská časť Bratislava-Staré Mesto v spolupráci s Nadáciou VÚB. Tento rok prehliadky a prednášky pre verejnosť odštartovali vo februári 2014.

Najbližšia prehliadka sa uskutoční túto nedeľu, 15. júna o 14.00, stretnete sa na Hlavnom námestí pri fontáne. Sprievodkyňa Helena Navrátilová nám porozpráva viac o I. svetovej vojne v Bratislave a pamiatkach, ktoré sa s ňou v Starom Meste spájajú.

Spestrením projektu Poznaj Staré Mesto bude aj prednáška historika Vladimíra Tomčíka: Rozkoš, nevera a predajná láska v Prešporku. Prednáška sa uskutoční v stredu, 18. júna o 17.00 na nádvorí Zichyho paláca. Prehliadky aj prednášky sú bezplatné.
Zdroj: Miestny úrad MČ Bratislava-Staré Mesto, autor fotografie: Rasťo Mišík

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu