Na fake news upozornila fan page na Facebooku pod názvom Dezinformácie Hoaxy Propaganda. Profil prevádzkuje Juraj Smatana a kolektív spolupracovníkov. Juraj Smatana je tiež aktívny v komisii projektu Konšpiratori.sk. Prečítajte si celé znenie správy, ako ju zverejnili:

FAKE NEWS
(autor K. Hanzlíková): Denzel Washington kritizoval vystúpenie Meryl Streep na Zlatom Glóbuse a vyjadril podporu nastupujúcemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi?

Prečítajte si článok > Denzel Washington svojim liberálnym kolegom: “Nie vy ste urobili Ameriku veľkou, ale priemerní Američania. Tí, na ktorých nadávate, že volili Trumpa”

Zdroj: http://www.snopes.com/denzel-washington-meryl-streep/

PRAVDA
Denzel Washington v televíznej diskusii niekoľko týždňov pred vystúpením Meryl Streep na Zlatom Glóbuse sa vyjadroval o dôležitosti a zodpovednosti hereckého povolania. Donald Trump, politický kontext či kritika Meryl Streep vôbec neboli obsahom jeho slov.

video z decembra 2016 (teda niekoľko týždňov pred Zlatým Glóbusom 2017):

https://www.youtube.com/watch?v=AePoA_4_ozc

Katarína Hanzlíková si text požičala z CONSERVATIVEPOST.COM a neoverila si základné fakty. V opačnom prípade by jej došlo, že Denzel Washington nemohol kritizovať vystúpenie Meryl Streep niekoľko týždňov pred samotným vystúpením.

Je minimálna pravdepodobnosť, že tento pochybný web HLAVNESPRAVY.SK túto dezinformáciu napraví a svojím čitateľom vysvetlí svoju chybu. Táto dezinformácia sa však cez sociálne siete už šíri. Účelová lož zrejme webu hlásiacemu sa ku kresťanským hodnotám neprekáža.

Hlavnespravy.sk opäť šíria FAKE NEWS (opäť účelovo klamu svojich čitateľov) - foto Dezinformácia Hoaxy Propaganda
Zdroj: Dezinformácie Hoaxy Propaganda

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu