Ivan Holub, Večera (zdroj: Slovak Press Photo)

V 5. ročníku súťaže novinárskej fotografie Slovak Press Photo 2016 získal ocenenie Grand Prix scenárista, fotograf, režisér a kameraman Ivan Holub za fotografiu Večera. Do súťaže sa zapojilo 191 fotografov, ktorí celkom zaslali až 1 522 fotografií. Súťažiť mohli svojimi prácami určenými pre publikačné účely, vytvorenými pre médiá.

Fotografia Večera bola prihlásená do kategórie Každodenný život a „zachytáva skupinu pygmejských detí v južnom Burundi, ktoré prežívajú len vďaka tomu, že dostanú raz denne najesť v rámci nutričného slovenského programu. Deti v úplnom tichu čakajú, kým sa rozdá jedlo, a mlčanie pokračuje aj počas jedenia. Každé z nich má pred sebou obrovskú porciu, od ktorej neodíde, kým nie je všetko zjedené. Fotografia vznikla počas nakrúcania dokumentu,“ uviedol organizátor súťaže Nadácia Slovak Press Photo.

Prihlásené fotografie na Slovak Press Photo 2016 hodnotila v 9 súťažných kategóriách 5-členná medzinárodná porota v zložení: Stanley Greene (USA/SR) – predseda poroty, Jana Hojstričová (SR), Jindřich Štreit (ČR), Joe Klamar (Kanada/SR) a Jozef Ondzik (SR).

„Prihlásené fotografie mapovali aktuálne udalosti na Slovensku a vo svete v súvislosti s utečeneckou krízou, vojnovými konfliktami, rôzne sociálne témy a environmentálne problémy, sociálne a politické protesty či aktuálne športové i kultúrne udalosti,“ uviedol organizátor súťaže.

Víťazi jednotlivých kategórií budú slávnostne vyhlásení 19. októbra v Primaciálnom paláci v Bratislave, kde sa uskutoční i vernisáž výstavy fotografií.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu