HNonline.sk, repre foto: 9.9.2016

V piatok 9. septembra niektoré online portály zmenili farbu na starohnedú. Zapojili sa do kampane mimovládnej organizácie Ľudia proti rasizmu, ktorá má upozorniť na Deň spomienky na obete holokaustu a rasového násilia.

Do kampane sa zapojili HNonline.sk, Pravda.sk a Zenyvmeste.sk (doplnené: aj portál Aktuálne.sk). „Ide o silné a cenné gesto, ktoré pripomína úlohu médií pri formovaní verejnej mienky. Ale tiež zodpovednosť nás všetkých – za to, v akom Slovensku chceme žiť a či dopustíme, aby sa “hnedý režim” stal pre Slovensko alternatívou,“ uviedla ku kampani organizácia Ľudia proti rasizmu.

Kampaň pracuje so sloganom „Nedovoľme, aby Slovensko zhnedlo“ a zahŕňa ookrem tituliek online médií,  i videá s výpoveďami obetí Holokaustu, microsite www.protinenavisti.sk a distribuovanie nálepiek a plagátov. Kampaň je z dielne reklamnej agentúry Creo/Young & Rubicam. 

„Denník Pravda podporuje Ľudí proti rasizmu, aby Slovensko nezhnedlo, aby sme sa spolu postavili šialencom, netolerovali ľahostajnosť, ktorá je rovnako nebezpečná ako rozpútavanie nenávisti, aby sme boli ľudskejší a statoční, aby sme sa nenadraďovali jeden nad druhého, pretože takto sa začína peklo. A aby sme nikdy nezabudli,“ vyjadrila sa ku kampani šéfredaktorka denníka Pravda Nora Slišková.

pravda-sk-prtsc-9-9-2016
Pravda.sk, repre foto: 9.9.2016

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu