Ako sme vás už informovali Katedra žurnalistiky FiF UK spolu s neziskovou organizáciou Človek v ohrození spúšťa v spolupráci s vydavateľstvom Mafra Slovakia na webe HNonline.sk novú sekciu Globálne v rámci projektu Svet medzi riadkami. Sekcia Globálne rozširuje koncept rozvojovej žurnalistiky a hľadá skryté rozmery globálnych tém.

Nová sekcia Globálne má podľa tvorcov prinášať „pohľady na rozvojové a globálne témy, akými sú migrácia, klimatická zmena, príčiny a dopady konfliktov či extrémizmu, témy ľudských práv, svetovej ekonomiky, chudoby a podobne“.

„V sekcii sa budeme venovať témam a perspektívam globálnych tém, ktoré si v médiách nie vždy nájdu priestor, no zaslúžia si pozornosť,“ doplnil koordinátor projektu Peter Ivanič.

HNonline.sk spustil sekciu Globálne

Do novej sekcie na HNonline.sk budú prispievať článkami odborníci z rôznych oblastí, novinári, ale i študenti kurzu Globálne výzvy, ktorý organizuje Katedra žurnalistiky FiF UK.

Kurz im pomáha získať zručnosti ako sa pri príprave novinárskych výstupov vyhýbať skresľovaniu, či podsúvaniu reality a stereotypom, ale i získať know-how pre prípravu analytických materiálov.

“Nechceme študentov učiť „čo si myslieť‘, ale „ako myslieť‘, ako kriticky a analyticky premýšľať o rôznych globálnych témach, ako si vymieňať šablóny vnímania reality – a tiež, ako si vôbec uvedomiť, že tieto šablóny existujú,” povedal Peter Ivanič.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu