Poslucháči okolia Bánoviec nad Bebravou  si „poWOWkávajú“ pri svojich rádioprijímačoch už takmer šiestu sezónu. Začiatok jesenného obdobia, avšak priniesol „úrodu“  v podobe zmenenej, vysielacej štruktúry, obmenených jinglov a nových relácií.

Rádio WOW pôsobí na scéne už od roku 2011. Od začiatku spustenia vysielania sa v mnohých oblastiach kráčalo v dobre známych, osvedčených cestičkách. Niežeby sa „patróni“ rádia nesnažili o priebežné inovácie, avšak priestor na výraznejšiu zmenu sa objavil až začiatkom tohoročnej sezóny.

Horná Nitra je WOW - 2Slovami Martina Jursu, konateľa rádia WOW: „Inovácie robíme priebežne, výraznejšie zmeny sa dejú zvyčajne na začiatku sezóny, tento krát to vyšlo na začiatok jesennej sezóny. Niektoré jingle sme používali už v roku 2011. Odvtedy sa rádio posunulo ďalej. Spustili sa nové vysielače, inovovalo sa vysielanie a nová zvuková grafika patrí k inovácií. Taktiež sa chceme orientovať viac regionálne a tomu sme chceli prispôsobiť aj jingle, kde viac znie slovné spojenie „regionálne rádio Hornej Nitry“.“

Dôvod prízvukovania regionálnej povahy rádia je spôsobený najmä obavami z nedostatočnej publicity lokálnych kultúrnych akcií, či iných projektov nekomerčného charakteru. „Regionálny charakter je zároveň naša konkurenčná výhoda oproti celoplošným rádiám. V nich poslucháči nenájdu informáciu z mestských kultúrnych stredísk, mestských a obecných úradov či krajských riaditeľstiev policajného zboru. Tieto informácie nájdu poslucháči práve v regionálnom rádiu To je bezpochyby naša najväčšia výhoda. Preto sa ju snažíme využiť na maximum,“ dodáva Martin Jursa.

Horná Nitra je WOW - 3
outdoor promotion – citylight: Rádio WOW

Rádio WOW sa vo svojej novej vysielacej štruktúre úzko nešpecializuje na jednu, vekovo ohraničenú cieľovú skupinu. Škála poslucháčskej základne je naozaj rôznorodá. Jednotlivé relácie sú uspôsobené vkusu a očakávaniam konkrétnych poslucháčov, prioritne vo vekovej kategórii od 18 do 59 rokov. „Regionálne rádio si nemôže dovoliť upriamiť sa len na jednu kategóriu poslucháčov. Preto sa snažíme vysielať pre všetkých, podobne ako to robili rádia v 90-tych rokoch. Máme relácie s klubovou a tanečnou reláciou pre mladých, ale i ľudovky pre skôr narodených“, bližšie ozrejmuje Martin Jursa.

Rádio naďalej ponecháva dostatočný priestor i pre pesničku na želanie. Pôvodný vysielací čas pre tento formát tvorila jedna hodina denne. V novom „šate“ sa „miery rozšírili“ a v piatok je relácia vysielaná od 18 – 22 hodiny. Okrem „všehochuti“ programu, rádio WOW poskytuje i možnosti mediálnej spolupráce na základe bartrového obchodu.

Martin Jursa dodáva :„Pre firmy je niekedy jednoduchšie zaplatiť tovarom alebo službami ako peniazmi. Niektoré služby vieme aj využiť (napr. reklamné) a ostatné riešime cez systém Bartershop, v ktorom sme jedným z členov. Čiže tovar vymeníme za virtuálne body, ktoré použijeme na nákup tovaru/služieb, ktoré potrebujeme od iných členov systému. Myslím, že len 2 slovenské rádia využívajú tento moderný systém. Aj vďaka tomu sa nám darí udržať rádio v čiernych číslach.“

Čo sa týka plánov do budúcnosti, rádio počíta s rozširovaním terestriálneho pokrytia, a to v mestách Topoľčany, Handlová, Trenčín a Nitra. Z programového hľadiska sa poslucháči budú môcť tešiť z avizovanej súťaže, „100za1“, kde budú môcť  pri žrebovaní vyhrať 100 eur za zaslanie jednej sms a správne zodpovedanie hesla dňa.

Nový zvukový obal rádia – všetky nové jingle si môžete vypočuť > TU

Lucia Juríková

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu