Značka Marshall patrí medzi známe značky v hudobnom svete, nielen ako výrobca slúchadiel, ale hlavne ako výrobca kultových gitarových zosilňovačov, ktoré používali, či používajú napríklad také hviezdy, ako Slash, Eric Clapton, či Jimy Hendrix. Aktuálne Marshall prekvapil, keď uviedol do svojej ponuky vlastný smartfón pre „audiofilov“ pod názvom Marshall London. Bude reálnou konkurenciou pre iPhone?

Hudobná značka Marshall prekvapila smartfónom pod vlastnou značkou - titulka
Marshall London (zdroj: Marshall)
Marshall London - obr.2
Marshall London (zdroj: Marshall)

Výrobca Marshall bez predchádzajúcej marketingovej kampane spustil predpredaj svojho debutu – mobilného telefónu Marshall London v cene 4 995 švédskych korún, čo je v prepočte približne 550 eur, s možnosťou doručenia aj pre Slovensko.  Prvé zásielky odošlú zákazníkom už 17. augusta.

Som zvedavý či sa oficiálnou cestou dostane aj na náš trh, napr. v ponuke niektorého z mobilných operátorov. Mohol by byť novou konkurenciou pre Apple iPhone, ktorému ako jedinému v súčasnosti možno asi priradiť atribút značky „hudobný mobil“. Výhodou Apple však zostane vlastná hudobná služba iTunes a tiež nové rádio Beats 1.

Zaujímavosťou smartfónu od Marshallu, pri tejto hudobnej značke, ale asi samozrejmou, sú navyše dva 3,5 mm konektory na slúchadlá vo vrchnej časti mobilu, kde sa nachádza aj kovové tlačidlo s logom M, ktoré slúži pre rýchle spustenie hudobnej knižnice. Vo výbave samozrejme nechýba ani zvukový čip, konkrétne Wolfson WM8281 Audio Hub, ktorý zabezpečí kvalitný zvuk. Na boku telefónu je kovové „retro“ koliesko na reguláciu hlasitosti.

Hudobná značka Marshall prekvapila smartfónom pod vlastnou značkou - nove obr.2
Marshall London (zdroj: Marshall)
Hudobná značka Marshall prekvapila smartfónom pod vlastnou značkou
Marshall London (zdroj: Marshall)

Fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx (zadný) a 2 Mpx (predný), ktorý slúži hlavne na video hovory. V súčasnosti by si ale oba zaslúžili tieto parametre o niečo vyššie. Veď i Apple pravdepodobne onedlho uvedie pre svoj vynovený model iPhone 6s už 12 Mpx rozlíšenie jedného z dvojice fotoaparátov. Ale keďže Marshall London nie je fotomobil, nie je tak veľké negatívum.

Operačný systém je najnovší Android Lollipop 5.0.2 z dielne Google , ale so špecifickým hudobným prostredím Marshall. Smartfón disponuje IPS displejom s rozmerom 4,7 palcov a HD rozlíšením, telefón má 2 GB operačnú pamäť RAM a k tomu vnútornú pamäť s kapacitou 16 GB na ukladanie súborov a aplikácií, s možnosťou rozšírenia o micro SD karty.

Hudobná značka Marshall prekvapila smartfónom pod vlastnou značkou - nove obr. 1
Marshall London a slúchadlá Marshall Mode (zdroj: Marshall)

 

Telefón pracuje s procesorom Qualcomm Snapdragon 410 s taktom 1,2 GHz, batéria má kapacitu 2500 mAh, čo mu môže zabezpečiť pomerne stabilný výkon a hlavne výdrž na jedno nabitie. Je určený pre siete GSM/3G, ale i 4G/LTE, jeho rozmery sú 140,4 x 70,4 x 90,8 mm.

V balení smartfónu Marshall London samozrejme nemôžu chýbať slúchadlá značky Marshall. Tieto sú v hodnote 499 švédskych korún (cca 55 eur) s názvom Marshall Mode. Za lepší model slúchadiel „pre lepší zvukový zážitok“ si je ale treba niečo priplatiť.

Myslím, že všetci hudobníci budú mať teraz len dve voľby, akú značku budú mať na mobile vyobrazenú. Jednoducho Apple, alebo Marshall! :)

Marián Luha

Hudobná značka Marshall prekvapila smartfónom pod vlastnou značkou - nove obr.5
Marshall London (zdroj: Marshall)

Sledujte nás aj na Facebooku 

REKLAMAadv.:

1 komentár

  1. Telefón vyzerá lákavo a nemyslím si že musia to byť tak smart zariadenia, že budú vynikať vo všetkom, takže slabší fotoaparát by sa dal opomenúť, ak dáva niekto dôraz na kvalitné audio.
    Osobne si ale myslím že ste opomenuli značku Sony, ktorá má vo svojich top modeloch pestro vybavené zariadenia, nielen s kvalitnými fotoaparátmi, ale aj zvukovou reprodukciou, nastaveniami.
    Nezatracujem skoro žiadnu zo známejších značiek, čítal som dosť podrobnú recenziu k LG telefónu od človeka ktorý sa venuje aj progamovaniu i tým recenziám, kde boli plusy i mínusy, porovnania s konkurenciou (nielen iPhonom).
    Hádam bude niekde podrobnejšia recenzia tohto modelu, kde by sa kvality najmä v špecializácii na audio porovnali s vybranými „headlinermi“ z top portfólia smartfónov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu