Slovenská národná galéria v rámci cyklu Hudobné stredy pozýva na ďalší z koncertov, už túto stredu 26. marca sa predstaví kapela Tu v dome. Akustický antipop. Žiadne fňukanie o láske.

Skupina Tu v dome hrá vo svojom nezvyklom akustickom nástrojovom zložení hudbu, ktorá je ľahostajná k príslušnosti ku akémukoľvek žánru. Tematicky je vzdialená od sveta lásky, s otázkymi smrteľnosti si často pomáhala so zhudobnenými básňami Kraska, Seiferta, či Morgensterna.

SNG-Hudobne stredy-TU v dome-obr.2

S príchodom cellistky Bronky Schragge sa kapela vrátila k pôvodným textom. Na pripravovanom albume Protichodné chute, ktorý je ohlásený na túto jar, sú okrem jej textov aj texty od Charlesa Baudelaira, Emily Dickinson, Jaroslava Seiferta a v neposlednom rade od Ladislava Ďurka.

Tu v dome má na konte tri štúdiové a jeden živý album, všetky vydané na značke Slnko Records. Koncertný album „Naživo a na smrť“ z roku 2009 si môžete stiahnuť na stránke vydavateľstva zadarmo. > TU

Tu v dome sú: Ali Kobzová (spev, husle), Bronka Schraggeová (cello), Lacko Ďurko (gitara, hlas), Ozo Guttler (bicie), Martin Šútovec (banjo, hlas)

SNG-Hudobne stredy-Tu v dome-obr.3

Termín: streda 26.3.2014, 20.00
Miesto: Slovenská národná galéria Bratislava, Café Berlinka, Nám. Ľ. Štúra 4 Facebook event
Tu v dome na facebooku

Zdroj: SNG

REKLAMAadv.: