V októbri vydala folková  speváčka Sima Martausová svoj tretí album Na pravom poludní, ktorý je podobne ako predchádzajúce dva plný ľudských pesničiek.  Dievčensky krásna speváčka si pripravila pre fanúšikov výnimočný koncert, ktorý sa uskutoční 13.12.2014 v bratislavskom nákupnom centre na Zlatých pieskoch.

Len málo ľudí v showbiznise nepodľahne tlaku okolia a nezačne tvoriť komerčné veci. Sima Martausová je iná. Jej aktuálny album ostáva verný jednoduchosti, využitiu akustických nástrojov a najmä ľudským textom.

Jej album Na pravom poludní obsahuje 12 piesní a dve bonusové skladby. Štýlovo sa nachádza niekde medzi folkom a blues, ale ako sama speváčka hovorí, štýl je taký, aký sa jej páči.

 

Hudobný darček Simy Martausovej - obr.1
Sima Martausová

Počúvanie Siminých pesničiek je ako rozhovor s najlepšou kamarátkou, ktorá vám dokonale rozumie. Spieva o úplne obyčajných veciach bez zbytočného pátosu, či klišé. Jej autorská výpoveď je úprimná a nesmierne ľudská, pôsobí ako balzam na dušu v uponáhľanom svete.

Sima spolu so svojimi chlapcami (tak nazýva kapelu) pokračuje v trende predchádzajúceho albumu, ktorý bol dvojnásobne platinový a ponúka poslucháčom zvukovo vyvážené aranžmány s čistou melodikou. Práve táto jednoduchosť (v dobrom zmysle slova) ju odlišuje od  iných slovenských interpretiek.

Za schopnosť písať hlboké texty o obyčajných veciach ju niektorí fanúšikovia označili za slovenského Nohavicu v sukni.

Sima Martausová sa okrem spevu venuje aj herectvu v Radošinskom naivnom divadle, ale s priateľmi si vychutnáva aj atmosféru vianočných trhov.  Folková speváčka  mimo ohlásených koncertov v mestách po celom Slovensku zahrá aj výnimočný koncert v nákupnom centre Shopping palace.

Na čo sa môžete tešiť v sobotu 13. decembra? Siminým hudobným darčekom bude výber najkrajších skladieb z aktuálneho albumu, ale aj hity z tých predchádzajúcich.  V dnešnej dobe nie je jednoduché zbaviť sa stresu, ale skladby Simy Martausovej zaručene upokoja vašu rozbehanú myseľ.

Lea Hurbanová

Hudobný darček Simy Martausovej - obr.2
chlapci z kapely

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu