Hudobný kanál v súčasnosti vysiela v pomere strán 4:3, od 1. marca prejde na vysielanie v širokouhlom formáte 16:9. Stanicu prevádzkuje koncern Viacom International Media Networks. Na českom trhu ju distribučne zastupuje spoločnosť AXOCOM.

Prechod na nový formát vysielania sa uskutoční automaticky prvý marcový deň medzi 11-12 hodinou.

„Parametre pre ladenie príjmu zostávajú nezmenené, satelitné prijímače bude však potrebné prenastaviť, aby správne zobrazovali nový formát. K rovnakej zmene už skôr pristúpili kanály MTV Dance, MTV Rocks, MTV Live HD a MTV Hits, ktoré spolu s pôvodnou stanicou MTV tvoria rodinu najpopulárnejšie hudobné televízie sveta,“ uviedol Josef Bouška account director z PR agentúry Cook Communications, ktorá MTV zastupuje na českom trhu.

Televízny kanál MTV je na trhu už 35 rokov, vznikol v USA a postupne sa rozšíril na ostatné trhy. „Televízia MTV začala vysielať 1. augusta 1981 napoludnie, keď sa z éteru ozval John Lack so slovami: „Dámy a páni, rock’n’roll.“Prvým videoklipom, ktorý televízia odvysielala, bol Video Killed the Radio Star (v preklade Video zabilo rozhlasovú hviezdu) od formácie Buggles,“ uviedol pri príležitosti 30. výročia MTV portál Webnoviny.sk. 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu