Hudobný kanál v súčasnosti vysiela v pomere strán 4:3, od 1. marca prejde na vysielanie v širokouhlom formáte 16:9. Stanicu prevádzkuje koncern Viacom International Media Networks. Na českom trhu ju distribučne zastupuje spoločnosť AXOCOM.

Prechod na nový formát vysielania sa uskutoční automaticky prvý marcový deň medzi 11-12 hodinou.

„Parametre pre ladenie príjmu zostávajú nezmenené, satelitné prijímače bude však potrebné prenastaviť, aby správne zobrazovali nový formát. K rovnakej zmene už skôr pristúpili kanály MTV Dance, MTV Rocks, MTV Live HD a MTV Hits, ktoré spolu s pôvodnou stanicou MTV tvoria rodinu najpopulárnejšie hudobné televízie sveta,“ uviedol Josef Bouška account director z PR agentúry Cook Communications, ktorá MTV zastupuje na českom trhu.

Televízny kanál MTV je na trhu už 35 rokov, vznikol v USA a postupne sa rozšíril na ostatné trhy. „Televízia MTV začala vysielať 1. augusta 1981 napoludnie, keď sa z éteru ozval John Lack so slovami: „Dámy a páni, rock’n’roll.“Prvým videoklipom, ktorý televízia odvysielala, bol Video Killed the Radio Star (v preklade Video zabilo rozhlasovú hviezdu) od formácie Buggles,“ uviedol pri príležitosti 30. výročia MTV portál Webnoviny.sk. 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu