Vo štvrtok 11. augusta na sociálnej sieti o smrti neslávnej hviezdy Martiny Chovancovej (34) a.k.a Kleopatry z Turca z reality show televízie JOJ Farmár hľadá ženu informoval jej kamarát Edo, v piatok 12. augusta ju potvrdila pre portál Pluska.sk jej sestra. Nesie televízia JOJ nepriamu zodpovednosť za jej smrť?

.„Veľmi smutný som. Martinka bola veselá a dobrosrdečná žena. Mal som ju rád, a keď som videl, čo sa s ňou deje, chcel som pomôcť. Nechcela. Predminulý týždeň sme jej do nemocnice niesli hygienické potreby. Žiaľ, už sa z toho nedostala. Verím, že je na lepšom mieste,“ znejú dojímavé slová rodáka z Ilavy. Podľa jeho slov za jej náhlym odchodom stáli problémy s pečeňou,“ uviedol vyjadrenie kamaráta zosnulej portál Pluska.sk. 

Už v minulosti médiá informovali o psychických problémoch a hospitalizácii Martinky z Turca na psychiatrii, kde sa liečila.

Či bol za jej problémami boj s utíchajúcou popularitou z neslávnej show televízie JOJ sa už nikdy nedozvieme. Účasť v reality show jej ale naisto zmenila život a zo dňa na deň sa z nej stala mediálne známa osobnosť – „hviezda“.

Televízia ju na obrazovky potom ešte niekoľko krát vrátila a ťažila so záujmu divákov.

„Televízia aj bulvár na nej dlhodobo zarábali a priživovali sa na živote vskutku nešťastného chorého človeka,“ uviedla moderátorka a reportérka RTVS Zuzana Hanzelová na svojom súkromnom facebookovom profile.

„Otázka je teraz aj na Slovensku – aký podiel má na tom televízia JOJ, aký podiel má bulvár a aký ľudia, ktorí všetky tie show pozerajú? Televízia JOJ už podobných paškvilov odvysielala niekoľko – okrem Martinky z Turca aj napríklad Extrémne rodiny, či Mama ožeň ma. Joj dostala od Rady za vystupujúceho Tonka a jeho mamu pokutu 25 tisíc € pre zásah do ľudskej dôstojnosti,“ uviedla Zuzana Hanzelová.

Pozrite si ukážku relácie Extrémne rodiny, ktorú zverejnil portál NovyCas.sk:

Nesie televízia zodpovednosť?

Keď ešte v roku 2012 diskutovali vo verejnoprávnej televízii RTVS v relácii Pod lampou so Štefanom Hríbom na tému Aká je rola televízií? riaditelia televízií Václav Mika (RTVS, predtým Markíza) a František Borovský (vtedy JOJ) moderátor ich dôrazne a opakovane žiadal o odpoveď aj na túto otázku:

Tá nešťastníčka z Turca a ďalší ľudia sa z ničoho stanú… absolútne na prvých stranách sú (pozn.: novín) a potom zase zaniknú… Myslíte si že im to neškodí?

„Ak mám veľmi úprimne odpovedať na túto otázku, tak, to nie je problém televízie či im to škodí alebo neškodí, fakt je ten že sa do toho všetkého prihlásili dobrovoľne. A keď sa bavíme napríklad o pani z Turca, ktorá vzbudila to čo vzbudila… fakt je ten, že keď sa prihlásila do prvej série (pozn.: reality show Farmár hľadá ženu), nikto z nás nepredpokladal, že to takto dopadne. Často vás prekvapia ľudia pri ktorých si myslíte, že tam príde splynie s davom odíde a skončí to tak ako skončí, lenže ona prišla vo flitrovanej blúzke, vysokých podpätkoch s dieťaťom k farmárovi…a potom otvorila ústa a pozeralo celé Slovensko… Ona sa tou hviezdou stala, kvôli tomu, že je taká aká je a tí ľudia jej k tomu dali mandát…„ povedal vtedy Fero Borovský, v tom čase bol riaditeľ TV JOJ.

Témou relácie bola aj „idiotizácie spoločnosti“, t.j. zhubného pôsobenia televízií na spoločnosť.

„Televízie nemajú zásluhu na tom ako tá spoločnosť vyzerá, skôr si myslím, že kto chce psa biť tak si tú palicu nájde…,“ povedal vtedy František Borovský.

Pozrite si záznam relácie z archívu denníka SME:

REKLAMAadv.:

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu