titulka iDNES.cz, 26.10.2016 (repre foto)

Svoj prvý článok zverejnil portál 12. januára 1998, článok s poradovým číslom 100-tisíc vyšiel 5. novembra 2001 a svoj miliónty vydal portál 19. októbra 2016. V súčasnosti vychádza ročne zhruba 70 tisíc nových článkov. Portál za 18 rokov získal až desať krát ocenenie Křišťálová lupa.

„Vážim si autorov, ktorí tvoria príbehy plné emócií, a ďakujem všetkým, ktorí sa o ten milión zaslúžili,“ povedala Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDNES.cz.

„Milión je naozaj magické číslo. Som hrdá na svojich kolegov nielen preto, že dokážu rýchlo spracovať overené informácie, ale tiež preto, že vedia nájsť informácie nové, užitočné, zaujímavé a nezriedka pozitívne. To ma teší obzvlášť, “ dodala Naděžda Petrová.

„Od štartu v roku 1998 portál publikoval na doméne www.idnes.cz raz za hodinu len krátky prehľad správ, web nemal v podstate žiadnu vlastnú redakciu a svojím režimom kopíroval rozhlasovej spravodajskej relácie,“ uviedlo vydavateľstvo MAFRA.

Na IDNES.cz k dnešnému dňu prispelo článkami už viac ako 1 500 autorov, najviac článkov napísali športový redaktor Miroslav Novák až 7 042 článkov, autor krimi správ Čeněk Třeček až 6 934 článkov a politický reportér Josef Kopecký 5 950 článkov.

Pozrite sa ako sa menil layout dizajn stránky iDNES.cz:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu