Dr. Igor Bukovský (repro foto: AKV/YouTube)

Denník N zverejnil na pokračovanie dva články (I. a II.)  v ktorých sa venoval rozporom, ktoré publikoval dietológ Dr. Bukovský na svojom YouTube kanály Ambulancia klinickej výživy (AKV). Bukovský sa vo svojich videách viac krát vyjadroval k ochoreniu COVID-19. Denník N v článkoch reaguje na jeho rozhovor s onkológom MUDr. Vladimírom Malecom.

„Dietológ Igor Bukovský sa v ostatných mesiacoch začal vyjadrovať k ochoreniu COVID-19 a na „dezinfoscéne“ sa jeho vyjadrenia stali hitom. Nie div, pretože vo svojich videách nadbieha vkusu dezinformačných médií. Spochybňuje v nich odbornosť slovenských epidemiológov, karikuje štátne inštitúcie, obúva sa do médií, ktorým „prestáva ísť o pravdu“, spochybňuje význam očkovania proti COVID-19 a nosenia rúšok, o ktorých hovorí, že nie je isté, či bránia šíreniu infekcie. Vyhlasuje, že COVID-19 je „banálne ochorenie“, a informácie, že infekcia je „nebezpečná, smrteľná a rýchlo sa šíriaca“, označuje len za „strašenie“,“ uviedol redaktor denníka N Otakar Horák vo svojom článku.

Igor Bukovský nazval články denníka N mediálnym útokom. Vo verejnej výzve žiada aby redakcia denníka N stiahla predmetné články, aby uverejnila ospravedlnenie a aby zorganizovala diskusiu s respondentmi, ktorých redakcia v článku oslovila. Bukovský plánuje respondentov sám pozývať a diskutovať s nimi na svojom YouTube kanály AKV.

„Bukovského video reakcia má trinásť minút. Nevyvrátil v nej jedinú konkrétnu vetu z článkov. Zaznejú len všeobecné reči o tom, ako Denník N útočí, osočuje a zosmiešňuje odvážneho bojovníka. Ako zavádzame, klameme a manipulujeme, lebo sa nám nehodí pravda. A samozrejme: vytrhávame z kontextu a prekrúcame vyjadrenia, ktoré nám v dobrej viere poskytol. Celkom ma to prekvapilo. Čakal som, že vzhľadom na jeho pocit, že koronavírusu rozumie najlepšie, sa Igor Bukovský pustí do vecného rozporovania tvrdení z článkov. Miesto toho prišli frázy, ktoré som za posledné roky počul x-krát – od rôznych politikov a ďalších dotknutých ľudí, o ktorých sme si dovolili kriticky napísať,“ reagoval  Vladimír Šnídl, redaktor denníka N, ktorý sa dlhodobo venuje dezinfoscéne.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu