Spoločnosť Z+M Press v októbri 2017 zavŕšila kúpu spoločnosti regionPRESS. Stáva sa tak jej jediným majiteľom. Touto kúpou spoločnosť Z+M Press rozširuje svoje podnikateľské aktivity na Slovensku.

RegionPRESS je najväčším vydavateľom regionálnej direct mailovej tlače na území SR a pôsobí na trhu od roku 1997. Zápisom do obchodného registra 24.10.2017 sa stala jej novým 100% majiteľom spoločnosť Z+M Press.

„Sme radi, že sme celý proces kúpy RegionPRESSu úspešne dokončili a môžeme sa plnohodnotne začať venovať rastu na slovenskom trhu. Táto akvizícia ponúka veľký potenciál a bude pre nás výzvou rozšíriť naše aktivity prostredníctvom etablovanej spoločnosti s tradíciou a skúsenosťami,“ uviedol konateľ Z+M Press David Ševčík.

Ako ďalej zdôraznil, regionPRESS po zmene majiteľa bude apolitickou spoločnosťou. „Jedným zo základných princípov nášho fungovania je, že odmietame aktívne spájanie sa s politikmi a politickými stranami,“ povedal Ševčík.

Spoločnosť Z+M Press chce ako nový majiteľ najväčšieho vydavateľa regionálnych týždenníkov primárne ťažiť z fungujúcej štruktúry spoločnosti regionPRESS a skúseností jej doterajších zamestnancov. „Práve vďaka nim sa regionPRESS dopracoval k dominantnej pozícii na trhu. Firmu totiž tvoria predovšetkým kvalitní ľudia a verím, že spolu s nimi ju dokážeme posunúť ešte ďalej vpred,“ dodal Ševčík.

Vydavateľská spoločnosť regionPRESS je druhým najväčším regionálnym vydavateľom na Slovensku, jeho priamym konkurentom je spoločnosť Petit Press. Do základného portfólia spoločnosti regionPRESS patrí celkovo 36 regionálnych týždenníkov so súvislým pokrytím Slovenska a distribúciou bezplatne do viac ako 1 500 000 domácností v SR. Všetky tituly vychádzajú v týždennej periodicite vo formáte A4 a sú tlačené na 45 g novinovom papieri.

Sieť regionálnych týždenníkov MY vydavateľstva Petit Press tvorí 26 titulov, ktoré vychádzajú v celkovom náklade 130-tisíc kusov a pokrývajú všetky okresy na Slovensku a sú najväčšou sieťou regionálnych novín na Slovensku.

Vydavateľstvo má tiež sieť bezplatných schránkových novín Echo, ktoré vychádzajú v celkovom náklade 940 tisíc kusov a pokrývajú až tridsať regiónov. V minulosti Igor Matovič rokoval o predaji regionPRESS s generálnym riaditeľom Petit Press Alexejom Fulmekom, no nakoniec neuzavreli dohodu o predaji. Ako informoval redakciu mediahub.sk Fulmek.

Vydavateľstvo Petit Press vydáva denníky SME, Korzár, dvojtýždenník Profit. Prevádzkuje sieť webstránok združených pod doménami Sme.sk. Spravodajský portál Sme.sk je dlhodobo najčítanejším spravodajským webom na Slovensku.

Materskou spoločnosťou Z + M Press je Z+M servis a.s. Tá pôsobí na trhu od roku 2000 a špecializuje sa na poskytovanie služieb a dodávky produktov v oblasti tlačového prostredia. Počas svojej viac než desaťročnej pôsobnosti sa stala poprednou firmou v obore a to nie len na Slovensku a v Čechách, ale aj v Poľsku a Maďarsku.

V súčasnej dobe zamestnáva viac ako 1200 zamestnancov. Hlavné sídlo firmy, vrátane všetkej kompletnej výroby a skladov, je v Ostrave. Pre zaistenie adekvátnej plošnej podpory a obsluhy všetkých zákazníkov na Slovensku a v Čechách má zriadené obchodné pobočky v Brne, Prahe, Čadci a v Bratislave.

„Hodnotu transakcie kupec nezverejnil. Vydavateľstvo vlani vykázalo podľa analytického webu Finstat.sk zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) 976-tisíc eur, médiá sa zvyčajne predávajú za päť- až sedemnásobok tejto hodnoty. RegionPRESS by mal podľa tohto prepočtu hodnotu 4,9 až 6,8 milióna eur,“ uviedol Adam Valček vo svojom článku na sme.sk.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu