Strategickými partnermi spoločnosti IKEA pre oblasť PR a komunikácie sa stali agentúry Seesame Communication Experts na Slovensku, Ogilvy PR v Českej republike a Café PR v Maďarsku.

V apríli IKEA začala s výberovým konaním na obsadenie PR agentúr, keď v každej z troch krajín do konkurzu pozvala 15 agentúr. Na Slovensku sa do finále prebojovali agentúry PR Clinic a Seesame Communication Experts.

„Všetky agentúry v rámci výberového konania preukázali bohaté znalosti a skúsenosti, prezentovali zaujímavé kreatívne prístupy a nápady a potešil nás aj ich obrovský záujem a vedomosti o spoločnosti IKEA. Agentúra Seesame nás na Slovensku zaujala predovšetkým komplexnosťou návrhu komunikácie, ktorý obsahoval i niektoré netradičné prvky a bol postavený na individuálnom prístupe ku komunikácii s cieľovými skupinami. Návrhom i vyrovnaným výkonom vo všetkých kolách tak potvrdila veľký potenciál pre podporu ďalšieho smerovania a rozvoj komunikácie IKEA na Slovensku,“ vyjadril sa k výsledkom tendra na Slovensku Tomáš Kubík, Country Corporate Communication Manager IKEA pre región CZHUSK.

Víťazné agentúry budú spoločnosti IKEA vo svojom regióne pomáhať ďalej rozvíjať korporátnu i produktovú komunikáciu, posilňovať a prehlbovať vzťahy so všetkými cieľovými skupinami a ďalej napĺňať víziu IKEA „vytvárať lepší každodenný život pre mnoho ľudí“.

„Našim cieľom nebolo zostaviť rebríček najlepších agentúr na trhu, ale hľadali sme najvhodnejších partnerov pre špecifické potreby komunikácie značky IKEA a hlavne pre budúce smerovanie a zameranie komunikácie IKEA v rámci nášho regiónu i jednotlivých krajín v nasledujúcich rokoch, “ dodal Tomáš Kubík.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu