Relax, oddych a lev sú ústredné myšlienky novej reklamnej kampane, ktorú IKEA vo Veľkej Británii spustila na začiatku tohto mesiaca.

Novou reklamnou kampaňou švédskej nábytkárskej spoločnosti sa vo svojom článku zaoberá aj Adweek.comKreatívna agentúra Mother London spustila pre trh Ikea vo Veľkej Británii a Írsku, nový reklamný spot v rámci kampane s názvom „Wonderful Everyday“ zameranú na zariadenie obývacej izby.

Reklama zobrazuje levieho jedinca ako si užíva samotu a relax v obývacej izbe, číta, leňoší a oddychuje, aby mal dostatok síl na nadchádzajúcu udalosť. Základom spotu je informácia, že levy strávia relaxom až 18 hodín denne.

Ale vôbec to nie je o tom, že lev je kvôli tejto vlastnosti lenivý, o čom prekvapivo presvedčí aj záver reklamy. Ako vysvetľuje herec Rikard Wolf, ktorý svoj hlas prepožičal do tejto zaujímavej reklamy: „Keď sú mysle a telá levov úplne nabité energiou, až potom je čas na akciu.“ Tak ako v tejto reklame, kde otec preoblečený v kostýme leva najskôr relaxuje, aby mal dostatok síl na všetky deti, ktoré prídu na narodeninovú oslavu.

https://www.youtube.com/watch?v=mVUdbNjuNqw

„Moderné životy v nás často zanechávajú pocit, že by sme mali byť vždy v pohybe. Nepretržite pracujeme, konzumujeme informácie 24 hodín denne 7 dní v týždni, nikdy „nevypíname“, čo si vyberá svoju daň. Všetci sme zabudli ako relaxovať, najmä v obývacej izbe, “ vysvetľuje vo svojom vyjadrení, ktoré zverejnil adweek.com com, Laurent Tiersen, marketingový manažér pre spoločnosť Ikea vo Veľkej Británii a Írsku.

„Dúfame, že náš najnovší spot v rámci kampane Wonderful Everyday, pomôže a inšpiruje národ, aby obývacej izbe vrátil jej účel. Spot je výzvou pre každého, aby sa nad obývacou izbou zamyslel ako nad svojou osobnou svätyňou, aby sa v nej uvoľnil a relaxoval, pretože len ak sa cítime skvelo, robíme skvelé veci,“ dodal vo svojom vyjadrení Laurent Tiersen, ktoré zverejnil adweek.com com.

Kampaň s levom bude prebiehať od 15. júla do 15 . septembra prostredníctvom dvoch spotov, jeden 60 sekundový a druhý 20 sekundový.

Okrem propagácie prostredníctvom digitálnych a sociálnych médií bude spot vysielaný napríklad aj v kinách (iba 60 sekudový spot), propagácia bude aj v tlači, PR článkoch, reklama bude pôsobiť aj prostredníctvom OOH (vonkajšej reklamy) a CRM (kontakty zákazníkov).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu