Vodka ABSOLUT sa vyrába už od roku 1879, ale po prvýkrát bola predstavená svetu až v roku 1979. V súčasnosti prechádza táto už takmer ikonická fľaša zmenou.

Ikonická fľaša švédskej ABSOLUT vodky sa zmenila - obr. 2
zdroj: Media & Communication Consulting,

Vodka ABSOLUT pochádza zo Švédska a už od svojho uvedenia v roku 1979 bola špecifická jedinečným dizajnom fľaše.

V súčasnosti sa predáva už na viac ako 126 trhoch po celom svete a patrí medzi top značku, ktorej zo všetkých prémiových destilátov patrí štvrtá pozícia a medzi vodkami je číslo dva.

Za jej úspechom je pravdepodobne špecifický spôsob marketingovej komunikácie ale špecifická je i tým, že sa vyrába len na jednom mieste, vo Švédsku v meste Åhus. Jej licenčná výroba na inom mieste údajne nie je možná, keďže všetky suroviny z tajného receptu na jej výrobu sa nachádzajú len v blízkom okolí destilérky v meste Åhus.

Ročne sa jej spotrebuje až 100 miliónov litrov a denne vyrobia viac ako 500 tisíc fliaš.

O aktuálny redizajn fľaše sa postarali majstri sklárskeho remesla, kaligrafie ale aj ilustrátori. Zmena sa podpísala na hmotnosti a línii – fľaša je ľahšia, vyššia a štíhlejšia. Najvýraznejším novým prvkom je grafické stvárnenie písmena A s bodkou na zadnej strane fľaše.

Redizajn spoločosť Pernod Ricard komunikuje prostredníctvom sociálnych sietí, trendsetterov, riadenej podpory PR v online portáloch ale aj lifestylových tlačených médiách, predovšetkým ale v médiách so zameraním na dizajn.

Redizajnovaná ikona bude postupne dostupná i v rôznych príchutiach a teda i farebných prevedeniach, ako ABSOLUT Citron, Kurant, Mandrin alebo Peppar.

REKLAMAadv.: