Tohoročná upršano – slnečná klíma, zrejme spôsobuje, že i dobré nápady sa rozmáhajú ako huby po daždi. Žiaľ, i tie zostávajú mnohokrát uväznené pod tiažou myšlienkového lístia, nevyslovené, neukázané, nevypočuté. Pre prípad, že i vy skrývate v mysli vzácne poklady, je tu vďačné riešenie, nápomocné pri premene každej dobrej idey na skutočnosť. Impact Hub je o stretávaní sa, učení, práci a podnikaní a o stieraní hraníc medzi nimi. Miesto pre ľudí, ich nápady a chuť niečo zmeniť.

Projekty na podporu začínajúcich podnikateľov sú známe a veľmi obľúbené po celom svete. Našťastie, v poslednej dobe čoraz viac pozastavujú svoje „vozy“ i v našom hlavnom meste. Tak sa stalo, aj v prípade medzinárodnej siete coworkingov – Impact HUB.

Terén pôsobenia bližšie ozrejmuje Braňo Šmidt, v „Impacte“ zodpovedný najmä za rozvoj podnikania a budovanie vzťahov s kľúčovými partnermi : „Impact Hub je medzinárodná platforma podporujúca podnikanie, vznik inovatívnych projektov a riešení, ktoré sú udržateľné, dosahujú zisk a zároveň robia naše prostredie pre život a prácu lepším. Okrem klasického coworkingu je Impact HUB miestom pre kvalitné vzdelávanie, rozvoj rôznych komunít a prepájanie s aktívnou globálnou sieťou Impact HUBov“.

Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 1
Za stromami pod dohľadom Hviezdoslava vzniká nový coworkingový priestor

Príchod projektu do Bratislavy sa stretol s nadšením zo všetkých strán. V meste sa formuje čoraz širšia základňa schopných, tvorivých a ambicióznych jedincov, ktorí by radi realizovali svoje nápady, avšak nemajú na to dostatočný priestor a relevantné podmienky.

Situáciu „na poli“  súčasného podnikania približuje Braňo Šmidt: „Veľa šikovných a kreatívnych ľudí sa chce realizovať a plniť si sny zmysluplnou a zaujímavou prácou, ktorá je prospešná aj pre širšie okolie a spoločnosť. Podnikanie vždy bolo, a aj bude o riziku a ochote vziať zodpovednosť do svojich rúk. Faktom je, že začať podnikať je jednoduchšie ako pred desiatimi rokmi, na druhej strane konkurencia je oveľa intenzívnejšia a je potrebná väčšia kreativita a inovatívnosť“.

Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 8
Privítanie partnerov a podporovateľov projektu v rozostavaných priestoroch

Je fajn vedieť, že možnosti v meste sú, pred každým prvým krokom stojí i pocit strachu a riziko pádu. Prvé stretnutie v Impact HUB-e avšak, istotne zvládne každý bez ujmy na zdraví. Ktokoľvek, kto potrebuje pracovný priestor či istú formu mentoringu je vítaný na spoločnom neformálnom stretnutí. Nasleduje uvoľnený rozhovor pri káve, pivku či pohári vína o predstavách, oblasti predchádzajúcej práce a najmä štádiu vývoja rozbehnutého projektu.

Dodáva Peter Gabriška, člen zakladajúceho tímu Impact HUB-u  na Slovensku: „Budeme chcieť vedieť čo najviac o tom na čom pracuješ, v akom si štádiu so svojim nápadom, čo potrebuješ na začiatok alebo ďalší rozvoj. Dohodneme sa, ktoré z našich členstiev by ti sadlo najlepšie. Keď už si našim členom, pravidelne  sa s tebou bavíme o tom, aký druh vzdelávania, mentoringu či poradenstva by si uvítal a potreboval. V prípade záujmu ťa môžeme aktívne prepojiť s členmi iných Impact HUBov po celom svete alebo ti môžeme pomôcť posunúť tvoj rozbehnutý projekt na ďalší trh. Peňažný vklad ani zamestnancov nepotrebuješ, ale keď ich máš, dobré pre teba :-) Pomestíte sa u nás aj viacerí a poradíme ti, ako narábať s financiami, kde ďalšie „hľadať“ atď. Podobné je to, aj keď chce niekto u nás zorganizovať event, či workshop. Všetko je postavené na osobnom, na mieru šitom prístupe.“

Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 4
Budúci open space- cez den pracovný, večer plný podujatí

Impact Hub sa taktiež postará o potrebné priestory. Je možný prenájom zasadačky, konferenčnej miestnosti, ale i openspace s barom realizáciu podujatí vo väčšom „merítku“. Okrem  spomínaných priestranstiev, sú k dispozícii i samostatne kancelárie, či jednotlivé miesta v jednej spoločnej pracovnej miestnosti. Interkulturálna „povaha“ projektu si priamo svojou podstatou vynucuje komunikáciu bez zbytočných bariér.  Preto je okrem spoločného „tvorenia“, pre každého prístupná možnosť návštevy jednotlivých jazykových lekcií pod vedením skúsených lektorov.

Znovu dodáva Braňo Šmidt: „Sme medzinárodná platforma, preto je spoznávanie  jazykov a iných kultúr logicky, súčasťou tém našich eventov. Radi by sme Impact HUB premenili na miesto, kde sa môžete zlepšiť v konverzácii rôznych jazykov. V tejto aktivite ešte len začíname – spolu s jednotlivcami/malými skupinami lektorov vytvárame kurzy – my zastrešíme priestor, pomoc pri komunikácii, lektor zodpovedá za osnovy kurzu a témy.  Umožňujeme tak lektorom mať pravidelné zázemie pre ich aktivity a radi pomôžeme s ich rozvojom.“

Pevne veríme, že šikovní členovia tímu Impact HUB budú predstavovať stabilnú oporu pri plnení snov každého nádejného podnikateľa, prinášajúceho na trh len tie najkvalitnejšie plody vynaloženého úsilia.

Otvorenie je naplánované na november. Budeme sa tešiť

Lucia Juríková

Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 6
Impact Hub bude otvorení aj umeniu, sľubuje veľa výstav
Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 7
Budúci bar a na ňom možno aj tvoje pivo
Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 5
Pohľad na budúce zasadačky
Impact HUB je nový pracovný priestor nielen pre start-upy - 3
Hviezdoslavovo námestie ožije novými nápadmi
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu