Rádio Jemné spustilo od februára novú imidžovú kampaň.

Komunikujú nový skrátený názov Jemné, ale zdôrazňujú to čo už v minulosti, že rádio je plné skvelej hudby a skvelých hitov.

Dnešné Rádio Jemné už nie je ružové rádio s pomalými romantickými pesničkami –  je moderné a svieže rádio so skvelou hudbou pre všetkých. Ak rádio počúvate, určite ste postrehli, že sa zmenilo a značne zrýchlilo a v ich playliste sa ocitli rôzne aj „nejemné“ skladby :)

Pozrime sa teraz bližšie spolu na ich novú imidžovú kampaň. Vyspovedali sme jej tvorcov.

Čo je leit motívom kampane?

Podporuje nielen claim rádia, ale aj hudbu 80tych rokov. „Naši poslucháči majú radi hudbu z tohto obdobia, preto sme do kampane vybrali aj interpretov ako Madonna, Queen a M. Žbirka“, hovorí Andrea Diková, programová a marketingová riaditeľka Jemných.

Ktorá reklamná agentúra kampaň vytvorila? Aká je vizitka tvorcov kampane?

„Keďže sme rádio, neexistuje u nás „vizitkovanie“ ako v reklamkách, nemáme na to ani špeciálneho stratéga, ani accounta…

Copy vychádzalo z nášho claimu, hudba je náš jingel. :)  Kreatívu si spracúvavame interne, o art direction sa postaral Daniel Markovič„, doplnila Katarína Kurečková z marketingu Rádia Jemné. 

Ukážky vizuálov reklamnej kampane:
Radio Jemne melodie-ZBIRKA_JEMNE

Radio Jemen melodie-QUEEN_JEMNE

Rádio Jemné melódie-MADONA_JEMNE
Od nového roka od pondelka do piatka vždy po 9tej sa vo vysielaní  objavuje aj unikátna hodinka hitov nazvaná „80te roky s Flebom.“ Okrem billboardov, printov a polepov autobusov využili Jemné aj sponzoringové odkazy, v ktorých takisto pracujú s menami obĺúbených interpretov.

Škoda, že v rádiu Jemné neuvažovali o vytvorení špeciálnych internetových rádií (napr.: zbirka.jemne.sk, queen.jemne.sk, madonna.jemne.sk), ktoré by sa venovali témam a hudbe špeciálne týchto interpretov komunikovaných v aktuálnej reklamnej kampani Jemné.

Mohli by tak ešte viac pracovať s cieľovou skupinou, s fanúšikmi týchto interpretov. A to v rámci webu, sociálych sietí, rôznych sprievodných akcií, napr.: „Koncert M.Žbirku pre fanúšikov Rádia Jemné“ a podobne….  Ale i tak kampaň hodnotíme veľmi pozitívne. A aký názor máte na ňu vy?

A viete vy čo? :) Rozhovor trochu staršieho dáta so zakladateľom Rádia Jemné melódieMartinom Lengyelom si môžete prečítať > TU

Marián Luha

 

Zdroj foto: Rádio Jemné