foto: Saneca Pharmaceuticals

Značka Indulona je dlhoročnou jednotkou v predajoch krémov na ruky na Slovensku aj v ČR a v tomto roku oslavuje svoje 70. výročie. V týchto dňoch bolo dokončené jej prevzatie skupinou Sarantis, ktorá vyrába kozmetiku a výrobky pre domácnosti.

Sarantis odkúpil od spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, a.s. 100-percentný podiel slovenskej spoločnosti Saneca Trade a jej českej pobočky. Hodnota transakcie je 8,5 milióna eur.

Pre spoločnosť Saneca Pharmaceuticals, a.s. je transakcia úspešným zavŕšením investície do re-launchu značky Indulona, výrazného rozšírenia portfólia produktov pod touto značkou, vstupu do nových kozmetických kategórií a vybudovania vlastného predajného tímu, vďaka ktorému bolo možné efektívnejšie riadiť komunikáciu smerom k zákazníkom.

Súčasťou transakcie je zachovanie výroby súčasného portfólia produktov pod značkou Indulona vo výrobnom závode spoločnosti Saneca v Hlohovci.

Pre zákazníkov to znamená dodržanie výrobných postupov a kvality, ktorá je pre klientov kľúčová a je jedným z dôvodov vysoko pozitívnych hodnotení zo strany zákazníkov a významného trhového podielu značky Indulona predovšetkým v sektore krémov na ruky.

„Spoločnosť Sarantis vnímame ako strategického partnera, ktorý úspešne nadviaže na 70 – ročnú históriu značky Indulona a má potenciál na rozšírenie jej záberu nielen z pohľadu nových geografických trhov, ale aj nových produktov, ktoré boli pripravované,“ uviedol Boris Kostík, člen predstavenstva Saneca Pharmaceuticals.

Nedávno musela spoločnosť Saneca Pharmaceuticals riešiť súdnou cestou pokus konkurenčnej značky Isolda napodobniť obal Indulony. Okresný súd vydal opatrenie v prospech Indulony a značka Isolda sa musela stiahnuť z trhu.

„Krém na ruky „Isolda“ sme okamžite po tom, ako sa zjavil na trhu identifikovali ako jasný pokus o napodobeninu tradičnej Indulony. Výrobca a distribútor „Isolda“ sa ani nenamáhal maskovať fakt, že prakticky v plnej miere kopíruje dizajn balenia, typológiu písma a všetky ostatné dôležité znaky nového dizajnu tradičnej Indulony,“ uviedol vtedy MUDr. Richard Král, Director of Cosmetics Sales & Marketing, Saneca Trade s.r.o. a dodal, že Saneca Trade s.r.o. Čítaj viac.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu