Spoločnosť SK-NIC, a.s., ktorá je národným registrátorom domén navrhuje zmeny pravidiel. Po novom by mal užívateľ možnosť objednať si doménu až na 10 rokov. V súčasnosti sa to dá len na 12 mesiacov. Návrh počíta aj s ďalšími novinkami, ktoré by mali začať platiť už v prvom štvrťroku 2016.

„Návrh nových pravidiel bol predstavený na decembrovom zasadnutí Komisie pre správu národnej domény .sk. V súčasnosti prebieha o pravidlá diskusia najmä v odborných kruhoch, ako i medzi samotnými registrátormi, pričom títo majú svoje zastúpenie aj priamo v Komisii. Predpokladám, že nové pravidlá budú schválené Komisiou v marci tohto roku,“ približuje detaily prípravy nového dokumentu riaditeľ SK-NIC-u Peter Bíro.

SK-NIC, a.s. zverejnil nové pravidlá, ktoré zjednodušia registráciu domén a ich držiteľom umožnia väčší komfort pri ich správe. Toto sú, podľa SK-NIC, a.s. tri zásadné zmeny, ktoré sa v nových pravidlách po ich schválení objavia:

  • Počíta sa s predĺžením registračného obdobia domény na 10 rokov. V súčasnosti si je možné internetovú doménu zaplatiť iba na jeden rok
  • Platba za doménu bude môcť byť vykonaná počas celého roka a nielen tesne pred vypršaním registračného obdobia, ako je tomu dnes
  • Doménu .sk budú môcť získať užívatelia z celého sveta. Podmienkou však bude, aby mali doručovaciu adresu v jednom zo štátov Európskej únie resp. Európskeho hospodárskeho priestoru.

Spoločnosť SK-NIC, a. s. je na Slovensku správcom internetových domén tzv. najvyššej úrovne (angl. top-level domain/TLD). Aktuálne eviduje viac ako 334-tisíc internetových domén.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu