Internetový obchod Hej.sk vyzbieral už 1008 kilogramov krmiva pre opustené zvieratá v útulku

Projekt Miska pre útulok odštartoval e-shop v spolupráci s organizáciou Sloboda zvierat ešte v auguste. Spoločne tak pomohli nielen psom a mačkám v bratislavskom útulku, ale aj ďalším 19 regionálnym staniciam.

Misku pre útulok môže darovať ktokoľvek, kto počas trvania projektu zakúpi akékoľvek balenie psích granúl cez e-shop alebo v predajniach Hej.sk. Za každé zakúpené balenie daruje predajca jednu misku kvalitného krmiva zvieratám v útulku.

,,Pri vzniku myšlienky sme nepredpokladali, že náš projekt vzbudí takýto záujem u našich zákazníkov. Len s ich podporou sa nám k dnešnému dňu podarilo dokopy vyzbierať viac ako tonu krmiva,“ uviedla riaditeľka marketingu Hej.sk, Andrea Jankovcová.

Vyzbierané množstvo predstavuje 2520 denných dávok priemerného 15 kilogramového psa. ,,Ide o obdivuhodné číslo a teší nás, že okrem zapojenia sa do nášho projektu, sa mnohí zákazníci zaujímajú aj o ďalšie formy pomoci zatúlaným zvieratám,“ doplnila Jankovcová.

Vyzbierané granule odovzdáva Hej.sk pravidelne v mesačných intervaloch Slobode zvierat na bratislavských Poliankach. Tá sa o darované krmivo delí s ostatnými regionálnymi útulkami, ktoré má pod záštitou.

,,Momentálne máme v bratislavskom útulku 190 zvierat, z toho 149 psíkov a 41 mačiek, a to je menej, ako sme zvyknutí. Počet obyvateľov útulku často prevyšuje 250 zvierat,“ opisuje aktuálnu situáciu Pavla Dugovičová, predsedkyňa organizácie Sloboda zvierat.

V roku 2017 prijali útulky Slobody zvierat celkom 6368 zvierat v núdzi. ,,Za rok obvykle prijmeme do útulku v Bratislave 2000 – 2500 zvierat, kým do útulkov v regiónoch je to približne 4500 zvierat ročne,“ dodáva Dugovičová.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu