Investigatívna relácia Cez čiaru má novú moderátorku, Pavla Fejéra vystrieda Eva Mihočková

Na Slovensku máme v súčasnosti len dva formáty, ktoré spracúvajú investigatívu na obraz. Reportáže Cez čiaru, ktoré odhaľujú korupciu a vysvetľujú súvislosti, odštartovala Nadácia Zastavme korupciu s moderátorom Pavlom Fejérom. Po troch rokoch ho na pozícii strieda bývalá redaktorka týždenníka Trend Eva Mihočková.

Zatiaľ čo dezinformačné weby sa stále množia, slovenské televízie na investigatívu takmer rezignovali. Jediná RTVS vysiela Reportérov, ktorých však tiež v istom momente vedenie zrušilo. Dieru na trhu už štyri roky pláta investigatívny formát Cez čiaru.

Sledovanosť najúspešnejších reportáži prekročila milión vzhliadnutí

Online relácia rozplieta veľké korupčné schémy, ale venuje sa aj “malej” korupcii, ktorú nik nerieši. Tvorcovia veria, že audio-vizuálny formát je mimoriadne mocný a dôležitý, pretože sa dostane sa aj k ľuďom, ktorí nečítajú noviny.

“Vďaka mediálnemu výtlaku sa nám mnohými reportážami podarilo dosiahnuť zmenu alebo otvoriť dôležitú tému,” hovorí Zuzana Petková, riaditeľka Zastavme korupciu.

Po Pavlovi Fejérovi, ktorý v súčasnosti pôsobí ako hovorca na ministerstve životného prostredia, reláciu tvorí a moderuje dlhoročná novinárka Eva Mihočková.

„Veľmi si cením možnosť odhaľovať korupciu a zlyhania spoločnosti v slobodných podmienkach tvorivého tímu Nadácie Zastavme korupciu. Ako novinárku ma to veľmi napĺňa a motivuje,“ komentovala novú pozíciu Mihočková.

Na tvorbe reportáži sa okrem nej podieľa Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu, dramaturgom a editorom je Lukáš Diko, šéfredaktor Investigatívneho centra Jána Kuciaka, kameru má na starosti dokumentarista Dominik Jursa. Reláciu istý čas moderoval aj Peter Kapitán. Vysiela sa dvakrát mesačne na portáli Sme.sk a na Youtube.

Eva Mihočková sa ako novinárka dlhé roky venuje domácej i zahraničnej politike. Začínala v STV, postupne pôsobila v redakciách televízií TA3, RTVS, portálu Euractiv.com a týždenníkov Plus7dní a Trend.

Zameriava sa na interné vzťahy a prepojenia v parlamentnej a vládnej politike s osobitným dôrazom na korupčné pozadie. V týždenníku Trend moderovala vlastnú politickú diskusiu Otvorene a v tandeme s Mariánom Leškom reláciu Zo zadného sedadla.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu