šéf investigatívneho tímu Marek Vagovič a jeho kolegyňa investigatívna novinárka Aktualít Laura Kellöová (repro foto: Aktuality.sk)

Po silnom emotívnom vyjadrení šéfredaktora spravodajského portálu Aktuality.sk Petra Bárdyho sa k situácii v emotívnom videu v rozhovore s novinárom Braňom Dobšinským vyjadrili i šéf investigatívneho tímu Marek Vagovič a jeho kolegyňa investigatívna novinárka Aktualít Laura Kellöová.

„Doba „korony“, teda obáv o zdravie a život ako i striedanie vlád je pritom dobou, v ktorej sa mnohí špekulanti môžu snažiť zneužiť situáciu a parazitovať na strachu ľudí či na neskúsenosti novej vládnej moci. A investigatívci z Aktuality.sk budú opäť pri tom a budú sledovať nakladanie s vašimi daňami. V týchto ťažkých časoch potrebujeme vašu podporu,“ uviedol Braňo Dobšinský.

Ako sa Vám pracuje so zdrojmi počas korony? Opýtal sa Braňo Dobšinský šéfa investigatívy Aktuality.sk Mareka Vagoviča. „Ja som primárne editorom, čiže čo sa týka stretávania so zdrojmi nie je to už také intenzívne, ako v prípade našich investigatívcov. Ale samozrejme, že z času na čas s nimi komunikujem aj osobne najmä, ak ide o nejaké také strategické veci, väčšie kauzy, keď potrebujem nejaké veci si ujasniť. Momentálne to samozrejme funguje najmä cez mobily, najmä cez šifrované apilkácie, toto sa nezmenilo, ani po zmene vlády. Stále sme v nejakej miere opatrný, čiže ak je to nevyhnutné, tak si vymeníme informácie týmto spôsobom, keďže to osobné stretávanie asi na dlho ešte nebude možné,“ prezradil Marek Vagovič.

Pozrite si celý rozhovor:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu