zdroj: JF

Ešte v máji toho roka prišiel na trh nový webový portál s názvom www.svk.press. Šéfredaktorom nového prírastku v slovenskom žurnalistickom portfóliu je Ján Füle.

„Opäť raz šéfredaktor,” takto sa prihovára čitateľom na webovom portáli svk.press, Ján Füle.

Spoluzakladal denníky Národná obroda a SME, prvý on-line portál Internetové noviny, šéfoval spravodajstvu STV, bol predsedom Slovenského syndikátu novinárov, hovorca prezidenta Rudolfa Schustera, riaditeľ Akadémie médií.

Vyštudoval žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave a celý jeho život je spojený s novinárčinou.

Nový webový portál svk.press, ktorý v máji tohto roka spustili do testovacej prevádzky je od 18. septembra v ostrej prevádzke.

Ján Füle

„Hlavným poslaním webu je poskytovať informácie, ktoré sú nielen zaujímavé, ale aj dôležité. Meriame si čítanosť, vieme, že viac ako 80% ľudí nás sleduje na mobilných zariadeniach. Neteší nás, že takmer rovnaký počet čitateľov sú muži, takže obsah teraz ladíme aj pre ženy,” pre mediawatch.dog uviedol šéfredaktor svk.press, Ján Füle.

Obsah webového portálu svk.press tvorí najmä publicistika v sekciách Téma a Rozhovory, v sekcii Skrátka sú uverejňované najmä kratšie texty a je v nej aj podsekcia Citát dna, v ktorej je počas pracovných dní uverejnený a komentovaný citát z dna politiky.

Podľa prvých meraní je najväčší záujem o témy z histórie, nasledujú rozhovory a čitatelia sa zaujímajú aj o politiku. Časť príspevkov vzniká aj s využitím metód contentmarketingu a sú jasne označené.

“Keď sme web pripravovali, tak mal prípravný názov otec a syn. Nakoniec sa stalo, že u nás robí aj môj syn. Jednoducho sú generačné témy a aj témy, ktoré zaujímajú ľudí naprieč generáciami. V čom sme iní? Napríklad sa nesnažíme ľudí pripútať na celý deň, máme countdown, ktorý avizuje najbližšiu tému. Hoci to naozaj nebol pôvodný zámer, nie sme generačné médium, úvodné video nám robila mladá kolegyňa, ktorá bude len v tomto školskom roku maturovať, rubriku Top Comments robia dvaja študenti politológie, ja mám cez päťdesiat a najstarší autor cez sedemdesiat. Autorov nekádrujeme, ale získavame,” povedal pre mediawatch.dog Jána Füle.

„Máme dve sekcie, prvá je redakčný obsah, ja som šéfredaktor a skúsená novinárka Jana Morháčová je editorkou. Autori sú (zatiaľ) Juraj Vasin, Eugen Gindl, Peter Šporer, Martin Feldek, Rasťo Piško, Juraj Soviar, Lukáš Füle, Adam Dobrota. Video s reláciou Priezor pripravujú moji bývalí študenti Patrik Pacher a Tomáš Ščipák. Väčšinu textov Magazínu tvorí a pripravuje Eduard Radimák so svojimi spolupracovníkmi a sú spracované podľa zásad contentmarketingu. S určitým nadľahčením hovorím, že píšeme aj pre uja Googla,“ pre mediawatch.dog predstavil redakčný tím svk.press Ján Füle.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu