Jaroslav Haščák to uviedol na otázku Médiáře na tlačovej konferencii, ktorej sa v Prahe zúčastnili Marek Dospiva a Jaroslav Haščák, partneri skupiny Penta Investments, ktorá v Čechách vlastní vydavateľstvo Vltava-Labe-Press. 

Vydavateľstvo Vltava-Labe-Press (VLP) je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike. Dosahuje trhový podiel 16,7%. Od novembra 2015 ho vlastní finančná skupina Penta Investments, ktorá na Slovensku vlastní aj najväčšie vydavateľstvo News and Media Holding.

Jaroslav Haščák, Penta Investments
Jaroslav Haščák, Penta Investments

Reklama v médiách sa bude dať v budúcnosti, podľa Haščáka nakúpiť efektívne, podľa zvoleného algoritmu a mediálne agentúry, ako sprostredkovateľ na trhu už nebudú preto potrebné.

Na Slovensku si pritom skupina Penta len nedávno založila mediálnu agentúru Media and Digital Services, jej založenie na Slovensku nazval „prieskumom trhu bojom“. V Čechách zakladať mediálnu agentúru nechce.

„Myslím si, že mediálne agentúry zaniknú. To je môj osobný názor. Mediálna agentúra ako sprostredkovateľ medzi konečným zákazníkom a výrobcom produktu je z pohľadu biznis modelu zbytočná,“ povedal Jaroslav Haščák, partner finančnej skupiny Penta Investments pre portál Mediář.cz. 

Haščák je presvedčený, že budúcnosť mediálneho biznisu (print, TV, online) bude o tom, že zadávatelia budú mať v reálnom čase komplexné dáta o efektívnosti vynaložených prostriedkov kampaní a o zásahu cieľových skupín. Zadávatelia si budú môcť kúpiť reklamu podľa algoritmu na základe týchto dát.

Do mediálneho portfólia vydavateľstva Vltava-Labe-Press, ktoré vlastní skupina Penta patria média, ako Deník, tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, Kreativ Praktická žena, Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada, ale i televízne časopisy TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín. Od roku 2015 (akvizíciou vydavateľstva Tablet Media) vydáva tiež tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk.

Skupina Penta vlastní v mediálnej sfére: spoločnosť United Classifieds > pozri  a vydavateľstvá Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media, vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), NARKS-INFOSERVIS, Orbis In a vydavateľstvo Petit Press > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu