Jednotka v Európe, pôvodom francúzska platforma pre spolujazdu autom BlaBlaCar kúpila Česko-slovenskú platformu Jazdomat.sk/Jízdomat.cz. Všetky referencie, či história jázd zostanú zachované, používatelia sa ale musia sami opätovne zaregistrovať priamo na stránke BlaBlaCar-u.

Česko-slovenský Jazdomat/Jízdomat od svojho vzniku v roku 2010 prepravil už niekoľko stoviek tisíc cestujúcich, ktorým vodiči ponúkli viac ako 4,5 miliónov miest na sedenie vo svojom aute. „Aby sa z nášho projektu stal naozaj plnohodnotný spôsob dopravy, je potrebné ho v rámci našich krajín posunúť na vyššiu úroveň. Sme radi, že vďaka BlaBlaCar môžu ľudia na Slovensku i v Čechách získať v rámci spolujazdy lepšie služby. Celosvetová komunita umožňuje rýchlejšie spopularizovanie spolujazdy u nás a tiež lepšiu možnosť stretu ponuky s dopytom,“ povedal Jan Mittner, zakladateľ portálu Jazdomat.sk.

Ako to funguje? Ak má vodič voľné miesto v aute a chce sa podeliť s ostatnými cestujúcimi o náklady, hľadá spolujazdca a práve na to slúži platforma úspešného start-upu BlaBlaCar. „Ide teda o medzimestskú diaľkovú dopravu, zdieľanie nákladov, nejde o zárobkovú činnosť pre profesionálnych vodičov,“ povedal Pavel Prouza, Country Manager BlaBlaCar pre Českú republiku a Slovensko.

BlaBlaCar ma na facebooku už viac ako 3 milióny fanúšikov, štvrťročne využíva služby až 10 miliónov užívateľov prostredníctvom webu BlaBlaCar, ale i aplikácií pre Android a iOS.

Prečo sa volá BlaBlaCar? „Užívateľ pri vytváraní svojho profilu označí, či je bla, blabla, alebo blablabla podľa toho, ako veľmi sa rád v aute rozpráva. Je to jedna z ponúkaných preferencií, podobne ako voľba, akú veľkú batožinu si do auta môžete vziať alebo či vám vodič dovolí pribaliť si domáce zvieratko,“ vysvetlil Pavel Prouza.

Okrem Slovenska a Českej republiky pôsobí BlaBlaCar v Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Chorvátsku, Belgicku, Francúzsku, Luxembursku, Holandsku, Taliansku, Porugalsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Španielsku, Ukrajine, Turecku a Veľkej Británii a mimo Európu v Brazílii, Indii a Mexiku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu