Riaditeľ agentúry pre prieskum trhu, médií a verejnej mienky Ing. Jindřich Bardon sa rozhodol po dvanástich rokoch ukončiť svoje pôsobenie v Median SK. Opýtali sme sa ho v krátkom rozhovore na dôvody, ktoré ho k tomuto kroky videli.

Ako dlho ste pôsobili v Median SK a na akej pozícii ste začínali? Po koľkých rokoch odchádzate?

Jindřich Bardon odchádza z Median SK-Jindřich Bardon
Jindřich Bardon

V spoločnosti MEDIAN SK pôsobím od jej vzniku v roku 2002. Od začiatku som bol šéfom tejto spoločnosti. Prišiel som však z českého Medianu, kde som si prešiel počas predchádzajúcich rokov všetkými oddeleniami.

Ako hodnotíte svoje pôsobenie na pozícii riaditeľa Median SK?

S výsledkami svojej práce, ako aj môjho tímu, som veľmi spokojný. V konkurencii veľkých nadnárodných koncernov sme dokázali ustáť svoju pozíciu, vždy sme patrili k najvýznamnejším prieskumným spoločnostiam na slovenskom trhu a kontinuálne ako jediná slovenská prieskumná agentúra riešime tak rozsiahly projekt, akým je národný prieskum spotreby, médií a životného štýlu, MML-TGI. Samozrejme, vždy sme mali a máme podporu českého Medianu, bez ktorej by sme tak rozsiahly prieskum nevedeli dlhodobo sami realizovať.

Ako by ste odôvodnili vlastnými slovami dôvod vašeho odchodu?

Každý človek vo svojom pracovnom živote dospeje do určitého štádia, kedy zistí, že je potrebné, aby sa posunul ďalej, vyskúšal aj nové veci. Ak to nespraví, v pracovnom stereotype mu hrozí, že zastaví svoj osobný rozvoj a to by bola zlá cesta pre každého z nás.

Aké máte ďalšie plány, vízie a sny do budúcnosti? Založíte si vlastnú výskumnú agentúru?

Samozrejme plány mám a jestvujú. S ohľadom na to, že sa v súčasnosti rozhodujem nad niektorými pracovnými ponukami, ktoré dostávam, nemôžem ešte spresniť, kam sa budem profesijne uberať, ale určite sa to v krátkom čase dozviete.

Čo môžem v súčasnosti jednoznačne potvrdiť, že si nechcem a nebudem zakladať vlastnú prieskumnú spoločnosť a ani neplánujem nastúpiť do niektorej z konkurenčných prieskumných agentúr.

Prajeme Vám veľa šťastia.

Zhováral sa

Marián Luha

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu