So seriálovou novinkou Prázdniny v stredu 18. januára spustila televízia i Messenger Bota. Na otázky divákov tak automaticky odpovedá seriálová postava Jano Jančich. Automatického chatovacieho robota predstavila spoločnosť Facebook už v apríli 2016 na konferencii F8. A ako prvé ho na Slovensku začali používať reklamné agentúry Triad a Zaraguza.

„Už dnes večer sa na Jojke vydá trojica bratrancov a ich šesť detí na spoločné nezabudnuteľné Prázdniny, ktoré budete môcť zažiť spoločne s nimi. So seriálovou novinkou sme totižto ako prvá televízia odštartovali Messenger bota, prostredníctvom ktorého sa môžete kedykoľvek spojiť s učiteľom Janom. O priebehu rodinných prázdnin vám tak kedykoľvek povie viac :),“ ohlásil na sociálnej sieti novinku Marcel Grega, generálny riaditeľ TV JOJ.

V novom seriáli Prázdniny budú bratranci Jano, Zdeno a Laco dva týždne strážiť šesť detí na kopaničiarskej chalupe. S messenger botom Janom sa môžete pozhovárať > tu

Pozrite si ako sme si s ním pokecali my:

ukazka komunikacie - messenger bot TV JOJ - Jano Jančich - 18.1.2017
Na Slovensku, ako jedna z prvých agentúr použila v marketingovej komunikácii „Messenger Bota“ reklamná agentúra Zaraguza vo svojej kampani Tatra Academy už v roku 2014. Populárny raper Rytmus vtedy pomocou aplikácie automatizovane odpovedal svojím fanúšikom aj hláškami ako: “Ak nenapíšeš odpoveď, vyholím ti obočie a budeš jak Fliper.” :) Nebola to ale ešte technológia vyvinutá spoločnosťou Facebook, ale naprogramovali si ho sami v Zaraguze. Čítajte viac.

Neskôr rovnaká agentúra stvorila nového Bota – Jamesa Bota, ktorý už funguje na novej technológii Messenger Bot od spoločnosti Facebook.

“James Bot je HR agent a preto nám bude pomáhať s obsadzovaním pozícií,” povedal vtedy Michal Pastier, kreatívny riaditeľ agentúry Zaraguza.

Ešte pred James Botom vznikol Triad Bot od reklamnej agentúry Triad, ktorý pozýval ľudí na agentúrnu party na Devíne a hneď vzápatí vznikol i OverBot, ktorého agentúra vytvorila pre spoločnosť WebSupport.

„Pre Websupport sme vytvorili prvého komerčného Messenger bota na Slovensku (a jedného z prvých vôbec). Na svet prišiel… OverBot  je pravý slovenský bot, ktorý vám pomôže zakúpiť si doménu. Pridáte si ho do Messengera a už to ide. Po úvodnej predstavovačke mu zadáte názov domény a on pre vás overí (veď OVERbot), či je dostupná. A ak by ste pre svoje podnikanie nevedeli vymyslieť vhodný názov, vie vám nejaké navrhnúť,“ uviedla agentúra Triad. Čítajte viac.

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu