Historicky prvú televíznu stanicu pre deti, vysielanú v slovenskom jazyku, spustí JOJ Group začiatkom budúceho roka. Pôjde o platený kanál s názvom RiK, cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov.

JOJ Group už čoskoro doplní svoje portfólio o piatu stanicu, ktorá bude ako vôbec prvá televízia na trhu vysielať pre deti v slovenčine. Celodenný program televízie RiK bude určený cieľovej skupine divákov vo veku 4 až 12 rokov.

„Sme hrdí na to, že práve JOJ Group prinesie na trh prvý detský TV kanál v slovenskom jazyku. Tešíme sa, že našim najmladším divákom ponúkneme program, pri ktorom sa budú smiať aj učiť a využijú svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou. Veríme, že sa RiK stane dobrým spoločníkom detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru našej piatej stanice,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Detský kanál RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách. V spolupráci s týmto silným partnerom JOJ Group ponúkne slovenským divákom v ich rodnej reči tú najkvalitnejšiu detskú hranú i animovanú tvorbu so zreteľom na edukatívne programové formáty.

„Už pred piatimi rokmi sme plánovali spustiť detský kanál na Slovensku a teraz sa to s našim novým partnerom stane realitou. Rovnako ako Nemci a Rakúšania, aj slovenskí rodičia si veľmi potrpia na kvalitu. To isté platí pre manažment JOJ Group, ktorý si nás za partnerov vybral najmä preto, že kvalitu pre detských divákov vieme garantovať,“ povedal Stefan Piech, CEO spoločnosti Your Family Entertainment AG.

Nová stanica JOJ Group bude distribuovaná ako platený kanál, zaradený do spoplatnených balíkov v ponuke jednotlivých operátorov. RiK tak bude šírený prostredníctvom DVB-S, DVB-C a cez internet.

Logo TV RiK – 2D a 3D verzia:

Logo TV RiK

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu