JOJ Cinema logo
logo JOJ Cinema (zdroj: Axocom)

Slovenská televízna skupina JOJ Group expanduje. K doterajším televíznym kanálom JOJ, PLUS, WAU, RIK, SENZI pridáva aj ďalší, tentoraz filmový – JOJ Cinema. Bude vysielať v Česku, ale aj na Slovensku. Na oboch trhoch ju zastupuje distribučná spoločnosť AXOCOM. JOJ Cinema spustila svoje vysielanie v pondelok 15. júna.

„Dopyt po kvalitnej televíznej zábave je obrovský a u filmových kanálov to platí obzvlášť. Navyše filmy dlhodobo patria medzi najväčšie ťaháky diváckych preferencií. Spustenie vysielania je už od začiatku v ponuke Skylinku, CentroNetu a Antik Telecomu, pričom v rokovaní sú aj všetci ostatní českí a slovenskí operátori, „ povedala riaditeľka spoločnosti AXOCOM Erika Luzsicza.

Čo JOJ Cinema prinesie? Kanál sa pýši jedinečnou ponukou filmov, očakávať možno Film týždňa a takisto Film mesiaca. V oboch prípadoch pôjde o televízne premiéry súčasných kinohitov. Vysielanie je z českým dabingom, filmy sú vysielané bez prerušenia reklamou v HD i SD rozlíšení.

„Cez deväťdesiat percent videotéky budú tvoriť filmy natočené od roku 2010. Navyše JOJ Cinema okrem kvalitného programu môže tiež ponúknuť zodpovedajúci divácky komfort, pretože operátorom môžeme poskytnutý práva na distribúciu filmového kanálu v rámci OTT služieb, ktoré sú stále vyhľadávanejšie,“ povedala marketingová riaditeľka JOJ Group Ivana Semjanová.

 

Nový televízny kanál má už svoj funkčný web, ale len v českom jazyku, tak ako i vysielanie bude v českom jazyku.  JOJ Group totiž mala licenciu na vysielanie v Českej republike. Možno sa to však v budúcnosti zmení a JOJ Group požiada aj o udelenie licencie na Slovensku. Pre diváka to nič nemení na tom, že nový televízny kanál je preň už v súčasnosti rovnako dostupný v Čechách, ako aj na  Slovensku.

Slovenská JOJ Group je silným mediálnym hráčom. Skupine však doposiaľ chýbal vlastný čisto filmový kanál. Novým kanálom JOJ Cinema sa to zmení.

„O potenciáli tohto kanála svedčí fakt, že JOJ Group investuje do plateného filmového kanála a rozširuje svoju ponuku ako jeden z mála lokálnych hráčov medzi existujúcimi medzinárodnými mediálnymi spoločnosťami, „ doplnila Erika Luzsicza.

Kanál možno naladiť prostredníctvom satelitu Astra alebo cez optickú sieť NIX v Českej republike a na Slovensku cez SITEL a SIX.

Mediálna a distribučná spoločnosť AXOCOM spoluprácou s JOJ Group rozširuje portfólio zastupovaných kanálov. Po ponuke špecializovaných staníc pre deti (skupina kanálov Nickelodeon), hudobných staníc radu VH1 a MTV, širokého spektra dokumentárnych staníc ako napríklad History či Crime + Investigation a ďalšie, milovníkov rybárčenia a lovu prostredníctvom Fishing and Hunting, alebo kulinárske Mňam TV, šteklivým obsahom na Hustler TV, prichádza práve s filmovým kanálom JOJ Cinema.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu