kolá: MWD, foto: Bratislavské noviny

JOJ Media House, ktorej súčasťou sú televízia JOJ a rádiá Anténa Rock, Jemné, či rádio Vlna a sieť outdoorovej reklamy BigMedia získala nedávno do svojho portfólia schránkové Bratislavské noviny od majiteľa denníka Pravda a sieť bigboardov od spoločnosti News Advertising.

Majiteľom Bratislavských novín a zároveň jediným konateľom spoločnosti Nivel Plus sa stal len nedávno 21. júla 2016 Karol Biermann (brat filmového producenta Rudolfa Biermanna), ktorý zároveň vlastní prostredníctvom českej spol. Florena, a.s. aj podiel v spoločnosti Perex, a.s., ktorá vydáva denník Pravda. Jeho podnikateľské aktivity sú v kuloároch spájané s finančnou skupinou J&T.

Spoločnosť Nivel Plus od Karola Biermanna následne získala 7. októbra 2016 spoločnosť JOJ Media House, ktorá za rok 2015 dosiahla konsolidované výnosy na úrovni 154 miliónov eur a zamestnáva vo svojich firmách približne 800 zamestnancov. „Detaily uvedenej transakcie sa na základe dohody zmluvných strán nebudú zverejňovať,“ uviedla spoločnosť na svojom webe.

Bratislavské noviny sú distribuované zdarma do schránok v Bratislave, vychádzajú v dvojtýždennej periodicite v náklade 230 tisíc kusov, podľa informácií zverejnených na webovej stránke vydavateľstva.

Do portfólia JOJ Media House patria televízie JOJ, WAU, Plus, detská televízia RIK a rádiá Vlna, Anténa Rock, Rádio Jemné a detské internetové rádio Žofka, ale i outdoorové aktivity a spoločnosti, ako BigBoard Slovensko, Recar Bratislava, či Big Board Praha.

Novým prírastkom JOJ Media House je spoločnosť News Advertising, ktorá vlastní prevažne tzv. double bigborady obrích rozmerov 9.6 x 8,2 metrov, súčasťou akvizície je 90 plôch v Českej republike, ako uviedol portál Mam.ihned.cz.  Tie sa stanú súčasťou portfólia spoločnosti BigBoard Praha, ktorá patrí pod JOJ Media House.

JOJ Media House, a.s., vznikla 6. novembra 2010 a v súčasnosti je holdingovou spoločnosťou, ktorá prostredníctvom investícií v iných spoločnostiach podniká v oblasti médií.

V minulosti bola spájaná s finančnou skupinou J&T, no tá sa oficiálne už od jej aktivít dištancuje, ako sa vyjadrila pre MediaWatch.Dog Linda Gáliková, PR manažérka spoločnosti J&T. Čítaj viac.

Mohlo by vás zaujímať > Penta sa zaujíma o kúpu denníka Pravda 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu