V uplynulom týždni boli vyhlásené výsledky dvoch prestížnych ankiet, v ktorých diváci hlasovali za najobľúbenejšie programy a osobnosti slovenských televízií v minulom roku. Slovenským divákom sa vlani na obrazovkách najviac páčila televízia JOJ, show V siedmom nebi, seriál Panelák, Noviny TV JOJ, moderátor Ján Mečiar, herci Ján Koleník, Juraj Kemka a Zuzana Šebová či speváčka Celeste Buckingham. Rozhodli o tom hlasovaním v dvoch diváckych anketách – OTO 2015 a Telkáč roka 2014.

JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014
Vilo Rozboril a Juraj Slezáček (zdroj foto: JOJ Group)

„Srdečne ďakujeme divákom za každý hlas v oboch anketách, veľmi nás teší ich priazeň. Je to pozitívna spätná väzba na našu prácu a zároveň fakt, že diváci vidia, kam televízia JOJ smeruje a oceňujú to. Takisto nás to však zaväzuje k udržaniu kvality programu a naplneniu diváckych očakávaní aj v tomto roku. Vďaka patrí aj všetkým zamestnancom televízie JOJ a ľudom, ktorí sa na produkcii a vysielaní jej programov podieľajú,” hovorí na margo ocenení v diváckych anketách Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014 - Marcel Grega
Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group s manželkou (zdroj foto: JOJ Group)

Pätnásty ročník ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) spoznal svojich víťazov počas galaprogramu v sobotu večer. Svoju prvú zlatú sošku za prvenstvo v kategórii „Moderátor spravodajstva“ získal Ján Mečiar, ktorého diváci poznajú nielen z hlavnej spravodajskej relácie Noviny TV JOJ, ale aj z relácií Noviny o 12 a Noviny o 17. Najlepšou speváčkou za rok 2014 sa stala talentovaná Celeste Buckingham, ktorá vlani pôsobila aj ako porotkyňa speváckej šou X Factor.

JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014 - Jan Meciar
Ján Merčiak, získal ocenenie Zlatý OTO v kategórii „Moderátor spravodajstva“ (zdroj foto: JOJ Group)

Najlepším hercom uplynulého roka bol podľa hlasujúcich divákov Juraj Kemka, ktorý v uplynulom roku účinkoval v sitkome Kukátko a aktuálne hviezdi ako účtovník Jožko Šušorený v rodinnej ságe Divoké kone. Majiteľom prestížneho cenenia OTO sa túto sobotu po prvýkrát stal nielen Juraj Kemka, ale ocenenie získala aj herečka Zuzana Šebová, ktorú si diváci televízie JOJ obľúbili v seriáli Panelák ako bláznivú Inči.

JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014 -Juraj Kemka
Juraj Kemka (zdroj foto: JOJ Group)
JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014 -Zuzana Šebová
Zuzka Šebová (zdroj foto: JOJ Group)

Diváci prostredníctvom hlasovania v ankete OTO ukázali, že vedia oceniť nielen zábavu, ale aj snahu pomáhať. Programom minulého roka sa stala show V siedmom nebi, zlatú sošku na galaprograme prevzal jej moderátor Vilo Rozboril. „Chcem sa poďakovať JOJke, že si ma pred rokom adoptovala. Podarilo sa nám urobiť niečo, čo je rešpektovanou inštanciou pomoci,“ povedal Vilo Rozboril vo svojej ďakovnej reči.

JOJka získala ocenenia v dvoch diváckych anketách OTO 2015 a Telkáč roka 2014
Vilo Rozboril (zdroj foto: JOJ Group)

[message_box title=““ color=“red“]
15. ročník Osobnosti televíznej obrazovky (OTO 2014):

Moderátor spravodajstva: Ján Mečiar
Speváčka: Celeste Buckingham
Herec: Juraj Kemka
Herečka: Zuzana Šebová
Program roka: V siedmom nebi [/message_box]

[message_box title=““ color=“red“]
Telkáč roka 2014:

Najobľúbenejší telkáč: Televízia JOJ
Najobľúbenejší slovenský seriál: Panelák
Najobľúbenejšia spravodajská relácia: Noviny TV JOJ
Najobľúbenejší  herec: Ján Koleník
Nová televízna hviezda: Zuzana Šebová[/message_box]

V ankete Telkáč roka 2014 vyhrala televízia JOJ v piatich kategóriách z jedenástich nominovaných, pričom sa už štvrtý raz po sebe stala „televíziou roka“. V internetovej ankete, ktorú každoročne vyhlasuje spoločnosť Zoznam.sk, čitatelia a diváci znova potvrdili, že si večer najradšej pozrú Noviny TV JOJ. Prvenstvo v ankete už tretí krát obhájil aj Panelák ako seriál roka. Najobľúbenejším hercom sa stal  Ján Koleník a novou televíznou hviezdou herečka Zuzka Šebová.

Najdlhšie vysielaný denný seriál Panelák na Slovensku oslavuje už siedme výročie - obr.2
Ján Koleník, ako Maslák v seriáli Panelák (zdroj foto: JOJ Group)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu