ilustračná foto koláž: MediaWatch.Dog, zdroj foto: pixabay.com

Odchádzajúci šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví podal trestné oznámenie na denník N. Nepáči sa mu článok redaktorky Daniely Krajanovej v ktorom zverejnila prepis údajnej nahrávky zo stretnutia zástupcov vodárenských spoločností s Holjenčíkom.

Jozef Holjenčík v stredu 8. februára končí vo funkcii, prezidentovi podá vo štvrtok abdikačný list. Dôvodom má byť škandál s vysokými faktúrami za ceny energií, ktoré boli zaslané v priebehu januára niektorým odberateľom.

V utorok 7. februára podal Holjenčík trestné oznámenie na denník N.

„Dňa 3.2.2017 bol na webovej stránke www.dennikn.sk publikovaný článok, ktorého súčasťou bola aj nahrávka, na ktorej je záznamovým zariadením neoprávnene zachytená a širokej verejnosti sprístupnená diskusia niekoľkých osôb. Redaktorka celkovým kontextom predmetného článku navodzuje v bežnom čitateľovi nepravdivý dojem, že sa dopúšťam podvodného konania v súvislosti s výkonom činnosti predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví,“ uviedol Jozef Holjenčík v tlačovej správe. 

„Predmetný článok a tvrdenia v ňom obsiahnuté považujem za plne spôsobilé vyvolať difamačné účinky voči mojej osobe. Tvrdenia zverejnené v článku a neoprávnene cez zvukový záznam, považujem za absolútne zavádzajúce, neoprávnene útočiace na moju osobu a zasahujúce do môjho ústavného práva na ochranu osobnosti, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, vrátane práva na česť v odborných kruhoch a vážnosti postavenia, ktoré mi vyplýva z titulu výkonu funkcie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví,“ doplnil Holjenčík.

Celý článok s názvom „Ako Holjenčík reguloval ceny: Nebránim sa zdraženiu, vysvetlím, ako na to, začneme precenením majetku“ si môžete prečítať > tu

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu