Rádio Expres reaguje na retro vlnu vo vysielaní Fun rádia. Do vysielania sa vráti rádiová legenda Julo Viršík. Bude mať novú víkendovú reláciu s najväčšími hitmi 90. rokov.

Julo Viršík mal v minulosti vlastnú reláciu pod názvom TWENTY FIVE – hitparádu na niekdajšom rádiu Rock FM, odkiaľ odišiel do Rádia Koliba, kde sa relácia volala Horeháj – tiež hitparáda.

Relácia Twentyfive bude vo vysielaní rádia Expres každú nedeľu od 17-tej do 19-tej.

Rádio si tiež aktuálne podalo žiadosť na Úrade priemyselného vlastníctva SR o udelenie ochrannej známky na názov Rádio Expres – Hráme iba hity. Táto veta je s rádiom spojená prakticky od jeho začiatku. Už chýba vo vysielaní len Mirec a jeho A-hojteeeeeee! :))

„Som vzrušený a veľmi sa teším, lebo dostať priestor v najpočúvanejšom slovenskom rádiu s programom, kde si môžem dve hodiny hrať piesne, ktoré mám rád, to je niečo fantastické,“ povedal Julo Viršík.

Najbližšie si Jula Viršíka budete môcť vypočuť už túto nedeľu 8. novembra. V playliste zaznejú aj skladby od East17 „House of love“, Reel 2 Reel „I like to move it“, Green Day „Basket case“ či MC Sar & The Real McCoy “It´s on you”.

„Plánujeme aj živé vystúpenia súčasných hudobných hviezd, ktoré zahrajú coververzie svojich obľúbených hitov z 80. a 90. rokov. Dlhodobo sme hľadali formát na nedeľné neskoré popoludnie, kedy sa ľudia vracajú v autách z víkendu. Chceli sme ponúknuť výnimočný program – víkendový špeciál, ktorý si budú naši poslucháči spájať s nedeľným podvečerom. S Julom sme rozhovory na túto tému začali už začiatkom tohto roka. Vtedy bol však vyťažený svojím festivalom a ďalšími letnými aktivitami. Opäť sme sa k tejto téme vrátili začiatkom septembra a dva mesiace sme dolaďovali detaily, dávali dohromady idey a tím ľudí, ktorí s ním budú na relácii spolupracovať. Teraz je všetko pripravené a ja sa nemôžem dočkať. V cieľovke 30-50 sme v tomto vysielacom čase lídrom na trhu, preto verím, že relácia bude mať adekvátnu odozvu. Julo je veľký profesionál, som nesmierne rád, že sa stáva súčasťou Rádia Expres, “ povedal Martin Fenčák, programový riaditeľ Rádia Expres.

Expres si dlhodobo udržiava pozíciu rádiovej jednotky na trhu, aktuálne s podielom 23% (share), podľa prieskumu agentúry Median SK. Pozrite si graf:

MEDIAN MML-TGI, 1.+2.2015 Rádia - podiel na trhu - kolac
prieskum MML-TGI, 1.+2 kvartál 2015 Rádia – podiel na trhu (Zdroj: Median SK)

Na tvorbe článku spolupracoval Radio.Radar.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu