Foto koláž: Juraj Šoko Tabaček v show Takže tak a logo Takže tak! Relácie Martina Daňa a Ruda Vaského (zdroj foto: Mall.tv, repreo foto: YouTube)

Známy hosť „stand up comedy“ formátov Juraj „Šoko“ Tabaček prvý diel svojej novej relácie „Takže tak“ moderoval v televízii Mall.tv 16. septembra 2019.

Ide o novú diskusnú show, ktorá svojou skladbou nápadne pripomína reláciu Sedem s.r.o.,  ktorú moderoval Robo Beňo a vysielala TV Markíza. Neskôr sa presunula na obrazovky TV JOJ pod názvom Sedem s moderátorkou Elenou Vacvalovou.

Nová internetová televízia Mall.tv začala svoje vysielanie na Slovensku 16. septembra 2019 a je súčasťou Mall Group (Mall.sk), prvej e-commerce skupiny, ktorá v regióne strednej a východnej Európy vsadila na výrobu vlastnej hranej tvorby.

V relácii Takže tak moderátor a jeho štyria hostia vtipnou formou glosujú rôzne spoločenské témy a udalosti z domova i zo sveta. Hosťami relácie sú Silvia Šuvadová, Michael Szatmáry, Bufeťák zo ZOMRI a Magický Rudolf. Réžisérskej taktovky sa ujal Michal Nemtuda.

Relácia „Takže tak!“ kontroverznej dvojice má na platforme YouTube už 13 600 odberateľov. Ich satirická relácia vznikla v roku 2015 pod názvom „Takže tak!“ a doteraz zverejnili už takmer 200 častí. Na obsah relácie Martina Daňa a Ruda Vaského boli už viaceré sťažnosti.

Redaktorka TV JOJ Jana Krescanko Dibáková podala trestné oznámenie, v ktorom namieta 10 zverejnených videí zverejnených. Situácii zrejme predchádzali otázky zo strany Dibákovej, keď Daňa obvinila, že je konšpirátor.

„Vytýkajú vám tam nejaké tri body“, povedal vyšetrovateľ Daňovi, „hovoríte že má dieťa s Grendelom, hovoríte že mala niečo s Rybníčkom, tretí bod ten príspevok, že ochranku chce kvôli tomu, že má rada policajtov,“ povedal kpt. Mgr. Radoslav Szabó z policajného oddelenia v Senci.

Daňo mal invektívy zverejniť v relácii Takže tak!, ktorá je satirická s humorným obsahom a má preto dojem, že Dibáková by mala takýto obsah brať s rezervou, že „to sú dvaja blázni, to neriešte, to je sranda,“ povedal Martin Daňo o sebe a o R. Vaskom. > Čítaj viac

Správanie Martina Daňa voči novinárom nie je ojedinelé. Tento bývalý kandidát na prezidenta SR, opakovane napádal a osočoval vo svojich videách i bývalú investigatívnu novinárku Zuzanu Petkovú, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu.

Tá sa rozhodla vec riešiť súdnou cestou. Dôvod útokov zo strany Martina Daňa nepozná a žiada od neho na súde stiahnutie klamlivých videí. > Čítaj viac

Vďaka kontroverznej popularite sa relácia Martina Daňa a Ruda Vaského stala v minulosti tiež terčom paródie. Michal Truban a Martin Dubéci v júni 2017 vysielali živý stream pod značkou Nietak.sk. Televízna grafika bola nápadne podobná relácii Takže tak!

Držiteľom domény nietak.sk sa vtedy stala spoločnosť Websupport, ktorú vlastnil Michal Truban, ktorý je v súčasnosti lídrom kandidátky politického hnutia Progresívne Slovensko. Doména nietak.sk je presmerovaná na web hnutia progresivne.sk.

Martin Dubéci v strane Progresívne Slovensko pôsobí ako hovorca strany, a v minulosti bol spájaný s viacerými politickými stranami, ako Sieť, alebo Most-Híd.

Politické hnutie Progresívne Slovensko používa doménu nietak.sk. Paroduje talkshow Takžetak.sk Martina Daňa a Rudolfa Vaskyho

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu