Chcete vedieť, aké to je, keď má herečka Táňa Pauhofová pod palcom muzikantov Laskyho, Matúša Valla (Para), Vlada Sendreia, Barnabáša Cibuľu (Kokavakere Lavatura), Whiskyho (Slobodná Európa), Branuška Jobusa (Vrbovskí víťazi), Lukáša Filu (Korben Dallas), Pištu Vandala (Čad), Veca a Martina Valihoru, ale aj šéfredaktora .týždňa Štefana Hríba, výtvarníka Igora Derevenca, hovorcu Mária Gešvantnera či moderátorské duo Rádia_FM Baláž – Hubinák? Alebo čo spolu plánujú Zuzana Šebová s Robertom Rothom a Michalom Kaščákom? Čo majú okrem hudby spoločné Jana Kirschner a Katarzia?

To všetko uvidíte v  nových televíznych spotoch letného multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2014, ktoré sa nakrúcali pred niekoľkými dňami na niekoľkých miestach v Bratislave.

Režisérsku taktovku nad tromi spotmi s pracovnými názvami Joga, Gynekológia a Taxi prevzal Juraj Johanides a na margo spolupráce s množstvom nehercov po ukončení prác skonštatoval: „Musel som byť na nich dobrý, pretože sú to všetko amatéri,“ bavil sa známy režisér počas aj po nakrúcaní. „Ale napokon sa zo všetkých vykľuli veľkí profesionáli, ktorí mi dali zabrať.“

 

Počas nakrúcania panovala na pľaci vynikajúca atmosféra, práce museli byť často prerušované kvôli výbuchom smiechu. Najmä športové úbory viacerých rockerov pobavili. „Vždy som chcel hrať vo filme Taká normálna rodinka, myslím, že sa nám to aj s Matúšom Vallom podarilo,“ hovorí nekompromisný hudobný redaktor a moderátor Rádia_FM Daniel Baláž, ktorý sa na nakrúcanie dostavil v módnej teplákovej súprave.

Rovnako aj Matúš Vallo zo skupiny Para. „Ja som zase vždy chcel hrať vo filme s Danielom Balážom vo vedľajšej úlohe, myslím, že sa mi to podarilo,“ kontruje Matúš a s rešpektom dodáva: „Ale Oscara by mal za svoje výkony určite dostať riaditeľ festivalu Mišo Kaščák!“

Skvelým výkonom sa však prezentovala aj Jana Kirschner, ktorá nad ponukou zahrať si v spotoch neváhala ani sekundu: „Po mnohých filmových ponukách, ktoré som roky odmietala, dokonca aj od Agnieszky Holland do jej filmu Jánošík, som sa teraz nechala nahovoriť. Presvedčila ma rola taxikárky, lebo to je ako šité rovno na mňa,“ smeje sa  Jana. „ A naozaj to zafungovalo, najmä vďaka režisérovi Jurkovi Johanidesovi, s ktorým sa poznám roky a ktorý to zo mňa dokázal dostať. A keď som videla tvár Miška Kaščáka, dokonca som pochytila aj komediálny talent. Bol to pre mňa veľký zážitok!“

 

Okrem spomínaných účinkujúcich a režiséra Juraja Johanidesa sa na výrobe podieľala aj produkčná Katarína Kintlerová,  čerstvý držiteľ ocenenia Slnko v sieti kameraman Tomáš Juríček a ďalší členovia skvelého tímu: architekt Michal Skrak, fotograf Bobo Boška,  Mário Tardik, Emil Tardik (grip),  Eči Skurka, Marek Skurka (kamera), Klinec, Tomáš Miťko & crew (svetlá), Martin Hájek & crew (rekvizity), Blažej Vidlička (zvuk), Matej Beneš (strih), Peťo Košťál, Paľo Ďurák (online+grading), Bajko (zvuková postprodukcia).

„Vážime si vklad všetkých, ktorí spoty robili a ktorí v nich hrali, zažili sme profesionálnu prácu robenú s nadšením. Vždy som chcel mať aspoň štek vo filme s Danielom Balážom, o hraní s Matúšom Vallom som si netrúfol ani len snívať. Vďaka Ďurovi Johanidesovi, produkčnej Kataríne Kintlerovej, celému štábu a hercom-nehercom sa na natáčaní dokázala navodiť parádna atmosféra, ktorú dúfam v spotoch bude cítiť. Bolo to úžasné filmové dobrodružstvo,“ dodáva riaditeľ festivalu a vychádzajúca herecká hviezda Michal Kaščák.

Zdroj: Festival Pohoda, článok bol 1. publikovaný už 31.5.2014

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu