Granko slávi tento rok 35 rokov a menovalo október mesiacom Granka! Na fanúšikov všade čakajú samé bodky, súťaže, retro zábava a hlavne množstvo lahodného kakaa. Bodkovaný mesiac október vyvrcholí 23. októbra Medzinárodným dňom Granka, kedy si všetci jeho fanúšikovia oblečú bodky. Na Čechov a Slovákov navyše čaká príležitosť odviazať sa na bodkovanej diskotéke, alebo si v bodkovanom outfite zakorčuľovať na roller skate disco!

Celý mesiac bude na webovej stránke www.GRANKO.eu dostupná aplikácia Bodkovač – obodkujte si fotku a nahoďte ju do GRANKO štýlu! Nahrajte potom svoju fotku s motívom „Milujem GRANKO“ a môžete vyhrať bodkovanú odmenu.

23. októbrer bol stanovený Medzinárodným deňom GRANKA. Hlavným cieľom je rozžiariť ulice pod návalom bodiek, prispieť môže každý fanúšik alebo hocikto, kto sa nechce zmieriť s vládou šedej jesene. Tzv. GRANKO suit up day vyzýva – oblečte sa do bodiek a vyrazte v nich do školy, do práce alebo len tak von. Kto okrem toho v stanovenú dobu nahrá svoju fotku v bodkovanom outfite na facebookové stránky, môže vyhrať zásobu Granka na pol roka!

Túžite vlastniť jeden z retro bodkovaných hrnčekov alebo plechovú retro dózu GRANKO? Aj o tieto poklady sa bude po celý mesiac október súťažiť.

Vo vybraných obchodoch s módou dostanete k nákupu čohokoľvek bodkovaného GRANKO. ako malú pozornosť. Zoznam predajní bude včas zverejnený na Facebooku. V obchodných reťazcoch budú čakať aj špeciálne akcie s obľúbeným nápojom.

Celý bodkovaný mesiac v Čechách vyvrcholí v sobotu 25. októbra 2014 na roller skate disco v pražskom klubu Podnik. Netradičná retro diskotéka láka na korčuľovanie na dvojradových korčuliach, GRANKO kokteily a množstvo bodkovaných súťaží. Oblečte sa do bodiek a vyrazte na retro diskotéku, kde vonia kakao! Zároveň v rámci veselého večera prebehne dražba víťazných šiat z letnej súťaže. O najlepší GRANKO outfit, ktorý ušili v módnom salóne Lazy Eye a ktorý obliekla a nafotila Andrea Kerestešová. A kto vie, možno si príde zakorčuľovať aj Andrea!

kampaň Granko tento rok oslávi 35 rokov a vybodkuje celý október - Andrea Kerestešová
herečka Andrea Kerestešová

 

Prispejte na dobrú vec! Výťažok z dražby šatov na roller skate discu poputuje na charitatívne účely – podporu mladých módnych návrhárov zo Zlína v rámci charitatívneho projektu Fashion show Bodiek. Tento projekt každoročne usporadúva módnu prehliadku, výťažok z ktorej smeruje na pomoc seniorom a ľuďom s Alzheimerovou chorobou.

Bodky alebo nadčasová módna stálica

Bodka ako motív na oblečení prišiel do módy už v polovici 19. storočia. Ženy a dievčatá sa v nich predvádzali pri spoločenských udalostiach, ktorými v tej dobe boli najčastejšie plesy. Najobľúbenejším tancom tohto obdobia bola polka a široké sukne pokryté nespočetným množstvom bodiek sa pri tomto tanci vlnili, vďaka čomu vďačí bodka aj svojmu anglickému názvu „polka dot.“

Bodkami sú posiate aj šaty španielskych tanečníkov flamenga, často sa objavovali aj na kúpacích úboroch na začiatku 19. storočia.
Veľkej popularite sa bodky tešili aj v deväťdesiatych rokoch 20. storočia. Hviezdy filmového plátna ich s obľubou nosili na najrôznejších zvrškoch a o ich propagáciu sa zaslúžil aj slávny maliar Walt Disney, ktorý do bodiek obliekol napríklad Minnie Mouse.

V 50. rokoch sa už bodky považovali za zastarané, a tak sa na chvíľku zo šatníkov najmä mladých žien vytratili, avšak v 60. rokoch sa vďaka módnym návrhárom opäť vrátili na výslnie. Odvtedy sú s malými prestávkami v móde prakticky stále. A to nielen na oblečení a módnych doplnkoch, ale aj v domácnosti.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu