Už od pondelka 14. júla na Vás v Lidli čakajú jedinečné figúrky Stikeez. Propagačné materiály Lidl vás vyzývajú, aby ste nazbierali ich kompletnú kolekciu a užijete si tak kopec zábavy. Merajú síce iba tri centimetre, ale Papsy, Orby, Puff-Puff či Chompy, ako sa volajú, Vás presvedčia, že so Stikeez je možné naozaj všetko, ak ste malými deťmi. Lidl úspešne zacielil  marketingovú komunikáciu na svojich primárnych zákazníkov – matky s deťmi.

Ak si v Lidl nakúpite od 14. júla do 17. augusta dostanete za každých 10 eur nákupu v Lidli zdarma jeden balíček s figúrkou Stikeez. Každá postavička má naspodku prísavku, vďaka ktorej sa bezpečne udrží na akomkoľvek povrchu. Nech Vás teda neprekvapí, ak doma už onedlho znenazdajky objavíte na monitore PC, zrkadle, hrnčeku, hodinkách či telefóne mäkkú a pružnú figúrku. Veselí kamaráti Vás rozosmejú aj pri odlepení, vydajú totiž hlasité „puk“! A to bol zámer ich tvorcov, rozosmiať vás a vaše deti a prostredníctvom emócií komunikovať značku Lidl.

https://www.youtube.com/watch?v=iFDBs2gvyvs&feature=youtu.be

 

„Zberateľskú akciu veselých figúrok Stikeez jednoznačne hodnotíme ako mimoriadny úspech, záujem našich zákazníkov prekonal naše očakávania. Figúrky s menami ako Papsy, Orby, Puff-Puff či Chompy zbiera od 14. júla celé Slovensko“, povedal pre masmedialne.info Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl.

kampaň Lidl so Stikeez zacielil na rodinu - inzercia

„Výskyt zábavných figúrok Stikeez v Lidli sme komunikovali prostredníctvom inzercie v printe a na online, televíznych a kino-spotov, nášho letáku a elektronického newslettra, špeciálnej internetovej stránky, nášho Facebook profilu, špeciálnej mobilnej aplikácie, POS a POV materiálov a PR článkov“, doplnil Tomáš Bezák.

https://www.youtube.com/watch?v=66gZ5VXYG_A&feature=youtu.be

 

V Lidli si môžete za 0,99 € kúpiť aj špeciálne zberateľské vrecúško, alebo za 1,99 € praktický zberateľský album spolu so stolnou hrou. Kolekcia obsahuje 24 rôznych figúrok rozdelených do štyroch kategórií: príšerky, farma, džungľa a oceán. Každý Stikee má „unikátne“ schopnosti, ktoré oceníte počas hrania sa na smartfóne či tablete.

Vstúpiť do sveta Stikeez môžete nielen prostredníctvom AndroidiOS aplikácií pre mobilné zariadenia, ale aj prostredníctvom špeciálnej internetovej stránky: https://stikeez.lidl.com/sk

kampaň Lidl so Stikeez zacielil na rodinu - microsite

Deti, a nielen tie, môžu na tejto špeciálnej internetovej microsite hrať hry, stiahnuť si tapetu na notebook, ale dokonca aj omaľovánky. Lidl sa pokúsil zaujať deti a myslíme si, že sa mu to veru podarilo.

Koncept zberateľskej série je v marketingovej komunikácii  úspešný. Po supermarkete Tesco, kde ste deťom zbierali Šmolkov, a po Bille, kde ste zbierali zdravých Vitamínkov, prišiel s podobným konceptom aj Lidl.

Lidl však poňal koncept najlepšie, doslova z neho vyťažil maximum. Uvidíme čím nás prekvapí nabudúce.

Doplnené 12.8.2014
Naša čitateľka nás upozornila, že figúrky v predajniach Lidl už nie sú. Spýtali sme sa preto v spoločnosti Lidl, čo je dôvodom.

„Akcia s figúrkami Stikeez sa stretla s obrovským úspechom a k vyčerpaniu zásob prišlo skôr, ako sme predpokladali. Ďalšie figúrky Stikeez budú v našich predajniach dostupné v strede aktuálneho týždňa“, povedal pre masmedialne.info Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl.

https://www.youtube.com/watch?v=Aer5iE3a0Mc&feature=youtu.be

6 KOMENTÁRE

  1. Dobrý deň chcem sa spýtať či už skončilo rozdávanie stikeez postavičiek za nákup. Pred dvoma dňami som bola na nákupe v lidli a už som žiadnych nedostala :( Ďakujem…

  2. „Akcia s figúrkami Stikeez sa stretla s obrovským úspechom a k vyčerpaniu zásob prišlo skôr, ako sme predpokladali. Ďalšie figúrky Stikeez budú v našich predajniach dostupné v strede aktuálneho týždňa“, povedal pre masmedialne.info Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl.

  3. Dobrý deň, zháňam kufrík na Stikeez a nikde nie je k dostaniu už dlhšiu dobu a už asi ani nebude. Nemáte niekto jeden navyše ? Som z BA, vyzdvihol by som si ho po dohode osobne. Veľmi pekne ďakujem

  4. Dobry den dnes som bola v lidl a uz figurky stikeez nemali a este sme nemali nazbierane vsetky budu este k dispozicii aspon na 1 mesiac

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu