Kampaň pre novú značku Dark vytvorila agentúra dotcom advertising

„V noci platí prirodzený výber“ – tvrdí DARK v kampani zacielenej na mladých dospelých, ktorí po celodennej práci či štúdiu ožívajú a chcú sa zabaviť. Nočné mesto je pre nich prirodzeným prostredím na stretnutia s partiou priateľov.

V štýlovej fľaši s novým výrazným dizajnom etikety pozýva DARK na párty do urban prostredia. Mapa mesta na etikete tvorí siluetu vlka, ktorá symbolicky definuje teritórium svorky a objavuje sa aj vo vizuálnom spracovaní kampane.

„Pri tvorbe novej značky sme vychádzali z chutí, ktorú preferujú mladí dospelí ľudia. Môžeme prezradiť, že súčasťou tajnej receptúry zloženia 14 bylín a korenín je tymian, rozmarín a sušené nezrelé pomaranče. DARK má obsah alkoholu 35 % a chuť bylinného likéru je doladená pridaním feniklu a šípok. Celkovú chuť dotvára slovenský med, podtatranská voda a jemný lieh. Najlepšie si ho vychutnajú vychladený pod bodom mrazu ako shot, alebo v miešaných drinkoch,“ uviedla Katarína Riegelová, brand manažérka značky.

Reklamný spot je iný, nakrútený v dokumentárnom štýle. Poukazuje na tvory noci a ich teritórium. Ich charakteristické črty zobrazuje prostredníctvom paralely so zvieracou ríšou, v ktorej platí prirodzený výber. Komentár k DARK spotu nahovoril známy komentátor slovenských dokumentov Igor Štefuca.

V reklamnom spote si pod polygónovými maskami zvierat zahralo niekoľko profesionálnych tanečníkov ako Spunkey z The Pastels a BKP crew, Otec Mirec, zápasník MMA Erik Tlkanec či hollywoodsky kaskadér a legendárny gumený chlapec Mako Hindy.

Reklamný spot nakrúcali v Bratislave a Trnave za úplného splnu, ktorý vo vlkoch prebúdzal nočné zmysly. Originálny vzhľad masiek je dielom jedného z najznámejších slovenských graffiti umelcov Daora.

Spot režíroval Pepe Ehrenberger, za kamerou stál Martin Chlpik a kampaňové vizuály nafotil Lousy Auber.

Kampaň ideovo a strategicky zastrešila reklamná agentúra dotcom advertising. Nasadená bude na online a sociálnych sieťach od 26. augusta do konca septembra 2020.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu