Reklamy na pôžičky sa zvyčajne vyznačujú tým, že sa snažia hrať predovšetkým na citovú nôtu, prípadne vyťažiť z nepriaznivej finančnej situácie potencionálnych klientov, pričom tí často, bez iných možností ako si pomôcť – takejto „emocionálnej“ reklame – sadnú na lep. Nasleduje nekonečné splácanie a „nekresťanské úroky“ ešte ako bonus k tomu. O pomoci a vytrhnutí z biedy tak môžu ľudia naďalej len snívať. O to viac nás potešila najnovšia reklama Slovenskej požičovne, ktorá neťaží zo zúfalstva ľudí. Zvolili v nej cestu vtipu a nevšednosti, čo podľa reakcií na kampaň a jej produkt aj veľmi dobre zafungovalo.

Na kampani pracovala reklamná agentúra Wiktor Leo Burnett, ktorá s inováciami a nevšednými riešeniami už neraz zaujala, a inak tomu nebolo ani v tomto prípade.

Ako pre masmedialne.info prezradil jeden z jej kreatívcov, Martin Keder, zadanie bolo naozaj „oholené až na kosť“, no poradili si s tým a prišli s revolučným nápadom nepredávať pôžičky, ale peniaze. Tie predsa potrebujeme všetci. Navyše, ak je splátkou ľudová suma 16 eur, pôsobí to o mnoho prístupnejšie, ako vziať si nejakú predraženú pôžičku.

 

„Klient si z viacerých konceptov vybral práve tento aj vďaka tomu, že nehovoríme o pôžičkách, ale o peniazoch. S klientom tvoríme zohraný tím, na projekte sa nám preto pracovalo veľmi dobre a všetko išlo ľahko,“ vyjadril sa Milan Sitárik, account z Wiktor Leo Burnett.

A zdá sa, že byť iný sa vyplatilo. Reakcie na kampaň sú nad očakávania klienta aj agentúry, za čo nepochybne vďačia nielen vtipu a prístupnej mesačnej splátke, ale aj vizuálnej stránke reklamného spotu. Ten vznikal zaujímavou stoptrikovou animáciou, pričom herci v ňom nakrúcali pred zeleným pozadím.

„Kreatívne kampaň viedli Martin Keder s Lukášom Karáskom a kým bol Lukáš na dovolenke, tak aj Pišta Andrejco. Spot režíroval Miro Tallo,“ povedal Milan Sitárik z Wiktor Leo Burnett.

Výsledný efekt ešte podčiarkol hlas reklamy, ktorým sa stal obľúbený herec Ady Hajdu.

Zatiaľ kampaň masívne prebieha v televízii a na internete, jej tretia forma sa len chystá, tak sa nechajme prekvapiť, s čím Slovenská požičovňa ešte príde.

Patrícia Štofanová

Pozrite si vizuály bannerov rozličných rozmerov – použité v kampani na internete:

Kampaň Slovenskej požičovne - prvá reklama na peniaze - od Wiktor Leo Burnett - obr.3

Kampaň Slovenskej požičovne - prvá reklama na peniaze - od Wiktor Leo Burnett - obr.2Kampaň Slovenskej požičovne - prvá reklama na peniaze - od Wiktor Leo Burnett - obr.1

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu