vizuál kampane (zdroj: Julius Meinl)

Spoločnosť Julius Meinl už po tretí raz prináša kampaň Zaplať básňou i na Slovensko. Na utorok 21. marca pripadá Svetový dňa poézie a práve v tento deň budú môcť návštevníci kaviarní zaplatiť za čaj, alebo kávu básňou. Počet básní každý rok rastie. Počas prvého ročníka iniciatívy na Slovensku v roku 2015 ich bolo 1094 a minulý rok už 1392.

Projekt sa bude konať na Slovensku v 27. partnerských kaviarňach Julius Menil a ambasádorkou projektu je poetka Mirka Ábelová. „Poznám veľmi veľa ľudí, ktorí sa mi priznali, že ako mladí skúšali písať básne. Či už pre nešťastnú lásku alebo preto, že ich svet „nechápal“. Väčšina sa však za svoje výtvory hanbila a postupne ich písať prestala. Ľudia v sebe majú básnikov. Len už na nich zabudli. My im chceme pomôcť, aby ich v sebe znovu našli, “ povedala Ábelová.

„Zaplať básňou je PR kampaň spoločnosti Julius Meinl, ktorú sme spustili 6. marca komunikáciou v sociálnych médiách – na Facebooku, na webových stránkach a Youtube. Pozývame všetkých – návštevníkov kaviarní, médiá, známe osobnosti, aby podporili našu myšlienku priniesť do dnešného uponáhľaného sveta viac poézie a optimizmu a vo Svetový deň poézie 21. marca zaplatili v partnerských kaviarňach za šálku kávy alebo čaju svojou vlastnoručne napísanou básňou. Veríme, že práve šálka kávy alebo čaju nás dokáže inšpirovať, motivovať k rôznym kreatívnym myšlienkam alebo dokonca že v nás dokáže prebudiť básnika,“ povedala Veronika Možná, marketingová špecialistka spoločnosti Julius Meinl.

Aktivita je komunikovaná aj priamo v partnerských kaviarňach značky Julius Meinl formou P.O.S. materiálov vo vnútri každej prevádzky.

„V našej myšlienke priniesť do dnešného sveta viac poézie a optimizmu chceme pokračovať aj po akcii 21.3. Básne napísané hosťami kaviarní zozbierame a vyrobíme z nich propagačné predmety, ktoré budú ďalej pomáhať tým, čo to naozaj potrebujú a urobia svet zase o niečo krajším,“ doplnila Veronika Možná.

Mirku Ábelovú si môžete vychutnať spolu s kávou kaviarni Kaffčo v Bratislave na Ventúrskej 9 od 11.00 hod, kde spolu s mladými slovenskými hercami a herečkami z VŠMÚ Lenkou Libjakovou, Petrou Gavlákovou, Marekom Luptákom a Michalom Kinikom budú návštevníkom ku káve čítať tie najkrajšie zaľúbené básne. O hudobný sprievod sa postará hudobník a spevák Juraj Zaujec.

Kampaň Zaplať básňou sa uskutoční v kaviarňach v sedemnástich slovenských mestách – v Bratislave, Košiciach, Štúrove, Nových Zámkoch, Skalici, Nitre, Leviciach, Vysokých Tatrách, Poprade, Bardejove, Krupine, Žiline, Vyhniach, Banskej Bystrici, Humennom, Rimavskej Sobote a v Michalovciach.

Vizuál kampane:

plagát (zdroj: Julius Meinl)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu