Svieža, vtipná a originálna, aj tak by sa dala popísať reklama na nové zrnkové kávy z portfólia najväčšieho domáceho dodávateľa kávy a čaju na slovenskom trhu. Reklamná agentúra Zaraguza v novej kampani pre značku Popradská (Baliarne Obchodu, a. s. Poprad) predstavuje nový rád zrnkových káv Classico Espresso, Crema Espresso a Extra Špeciál.

Káva je obľúbený nápoj po celom svete už po stáročia. Jej lahodnú chuť si vychutnávajú ľudia rôzneho zamerania, veku, národnosti a pohlavia po celom svete.

Medzi „kávičkárov“ paria aj jedinci, ktorí majú chuť plniť si sny, inak sa im hovorí napríklad aj startupisti. A presne títo ľudia sú ústrednými postavami novej reklamnej kampane pre „Popradskú“, ktorá odštartovala už 19. mája. No ešte väčšiu pozornosť púta nezvyčajný a originálny vynález v podobe „cyklomlynčeka“.

„Popradská pokračuje v koncepte Praví kávičkári a v spolupráci s agentúrou Zaraguza predstavuje nový rad zrnkových káv netradičným spojením bicykla a mlynčeka na kávu. Zatiaľ čo v poslednej kampani bojovala Popradská s predsudkami hipsterov, čajočiek a manažérov, v najnovšom spote si vzala na mušku startupistov,“ priblížil myšlienku novej kampane, copywriter Zaraguzy Jaroslav Vígh.

Aj v novom spote nazvanom Popradská káva: Startupisti predstavujú Cyklomlynček, sa stretávame so známym kávologom, ktorý tentoraz vystupuje v úlohe investora, ktorého sa svojim novým vynálezom snažia presvedčiť dvaja mladí startupisti.

Sympatickí milovníci nových nápadov, veď je to už ich sedemnásty startup, v opojení chuťou novej Popradskej kávy zostroja úžasný vynález v podobe velocypédu, ktorý za jazdy pomelie kávu.

Potrebujú, ale ešte 20-30 miliónikov, aby biznis dostali do podoby v akej si ho predstavujú. Existencia klasického, dobre známeho mlynčeka na kávu ich zaskočí :)


“Ľudia si v živote mnohokrát veci zbytočne komplikujú. A netýka sa to len kávy. Pritom riešenie je zvyčajne úplne jednoduché. Túto skutočnosť sme sa rozhodli ukázať na startupistoch, ktorí vymysleli síce vtipný, ale totálne zbytočný vynález. Unikátny mash-up mlynčeka a bicykla nám tak paradoxne pomôže v komunikácii posolstva, že na prípravu dobrej, čerstvej kávy vám stačí aj klasický, ľahko dostupný mlynček,” hovorí copywriter Zaraguzy Jaroslav Vígh.

Súčasťou kampane na nové druhy káv od Popradskej je aj séria online videí s názvom „Kávológia pravého kávičkára“.

V šiestich približne 1-minútových videách sa milovníci kávičky dozvedia veľa zaujímavých a užitočných informácií o príprave kávy, o degustácii kávy, o rozdieloch medzi druhmi káv a ako tieto rozdiely spoznať, ako podávať šálku kávy a aké sú štyri základné typy káv.

Napríklad vedeli ste, že medzi najznámejšie odrody káv patria Arabika a Robusta alebo to, že ak chcete spoznať pravú chuť kávy, musíte si ju uvariť z čerstvo pomletých zrniečok?


Súčasťou celej kampane je aj súťaž na microsite www.cyklomlyncek.com, v ktorej môžu kávičkári vyhrať jeden zo 100 mlynčekov na kávu alebo jeden zo 100 balíkov troch nových druhov lahodnej kávy.

Veľmi príjemná reklama, ktorá nenásilným spôsobom prezentuje nové produkty z ponuky Popradskej kávy má aj podporu verejnosti. V dnešnom svete, v ktorom sa reklamy stali neodmysliteľnou súčasťou života, dokonca až tak, že ľudia hľadajú spôsoby ako sa im vyhnúť, je veľmi dôležité tvoriť také spoty, ktoré sa dajú pozerať až do konca. Reklamný spot od zaraguzy medzi ne jednoznačne patrí.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu