„Dospievanie podľa Mercedesu“, aj tak by sa dala nazvať nová kampaň značky Mercedes-Benz. Úvodný trailer a séria piatich reklamných videí zobrazujú rozličné životné pravidlá, ktoré sú súčasťou dospievania. Samozrejme, kampaň je v prvom rade reklama na značku, ale veľmi dômyselná, veľmi ambiciózna a nekonvenčná kampaň, ktorej spracovanie takmer vôbec nepôsobí ako reklama a nevtieravým spôsobom sa prihovára verejnosti a nabáda ju, aby sa nebála životných výziev tak ako sa ich nebojí spoločnosť Mercedes-Benz.

Vývoj v automobilizme funguje na princípe dospievania tak ako život človeka. Aj Mercedes-Benz dospel a nanovo definoval svoju viac ako 130 ročnú tradíciu.

Vo svojej kampani vyzýva ľudí, aby ich nasledovali, aby aj oni prepísali svoje nepísané životné pravidlá, pretože prišiel čas, keď treba dospieť!

Ambicióznou kampaňou, ktorá bude prebiehať celý tento rok sa zaoberal na svojich stránkach aj Adweek.

Myšlienka kampane, ktorá sa zrodila v agentúre Antoni, ktorá je hlavnou komunikačnou agentúrou značky Mercedes-Benz, v produkcii s medzinárodnou produkčnou spoločnosťou Iconoclast a digitálnou asistenciou spoločnosti Pixelpark AG, naplno odštartuje v tomto mesiaci.

Úvodný trailer (viď. hore) v dĺžke 1 minúta a 27 sekúnd začína úryvkom: „Ako človek starne, život sa stále viac točí okolo nasledovania niekoľkých jednoduchých pravidiel“.

Spot následne obsahuje základný náčrt toho, čo je podrobnejšie vykreslené v nasledujúcich piatich videách, pomocou ktorých sa Mercedes-Benz snaží zdôrazniť ako sa ich trh cieľových odberateľov mení.

Prvé video, prvé pravidlo: „Get a job“ (Nájdi si prácu)

Hlavnou postavou videa je raper A$AP a jeho pravdivý príbeh o životnej ceste, ktorá ho doviedla k splneniu jeho sna. Video vypovedá o tom, že tvrdá práca sa môže vyplatiť. Video je pre mnohých považované za „ťahúňa“ celej kampane. V spote sa objavuje Mercedes-Benz CLA Coupé.


Druhé video, druhé pravidlo: „Spend Time with Family” (Nájdi si čas pre rodinou)

Toto video je príbehom Natashi a Kate, kedysi nerozlučných priateliek, ktoré čelia rozhodnutiu, ktoré by ich mohlo navždy rozdeliť alebo by mohlo ich priateľstvo dvojnásobne upevniť. V spote sa objavuje Mercedes-Benz triedy A.


Tretie video, tretie pravidlo: „Be a good parent“ (Buď dobrý rodič)

Robiť v živote to, čo človeka baví a napĺňa je naozaj dôležité. A pochopiť iných je ťažké, ale nevyhnutné. Video je príbehom otca a syna, ktoré rozpráva o tom, ako otec nedokázal pochopiť zmysel práce „fotografa na voľnej nohe“, ktorú robí jeho syn.

Všetko sa zmení až po sérií nepriaznivých udalostí, na základe ktorých sa otec rozhodne zmeniť svoj doterajší dlhoročný život tak, že dá výpoveď v práci a stretne sa so synom, ktorému sa dlho vyhýbal. V spote sa objavuje Mercedes-Benz triedy B.


Štvrté video, štvrté pravidlo: „Settle down“ (Usaď sa)

Toto video hovorí o tom, že život sa nedeje tak ako si človek naplánuje a preto plány treba operatívne meniť, podľa toho ako sa náš život mení. Tak ako hrdina vo videu, ktorý musí žiť svoj život bez milovanej ženy. V spote sa objavuje Mercedes-Benz CLA.


Piate video, piate pravidlo: „Start a family“ (Založ si rodinu)

Posledné video zo série je vývin vzťahu dvoch ľudí, ktorý sa začal tým, že boli priatelia, následne milenci a nakoniec sa neplánovane stanú rodičmi. Ich život sa výrazne mení a oni musia prísť na to, kým sú a chcú byť. V spote sa objavuje Mercedes-Benz GLA.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu