Legendárna česká skupina Lucie sa spojila s legendárnou značkou Mercedes-Benz.
Po dve autá novej Triedy C (220 BlueTEC) a dve autá Triedy GLA (200 CDI) si prevzali jej hudobníci: Michal Dvořák, David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. (na fotografii).

Po desaťročnej prestávke s nimi absolvujú na Slovensku a v Českej republike koncertné turné. Kľúče od hviezdnych vozidiel odovzdal členom hviezdnej kapely generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia Ing. Andrej Glatz.

„Mne sa veľmi páči, že majú i ten systém eko, ktorý šetrí peňaženku aj našu planétu“. Povedal zakladajúci člen Lucie Robert Kodym.

Nová Trieda C je najľahšie auto vo svojom segmente. Má o sto kíl nižšiu hmotnosť ako jeho predchodca. Zachováva si pritom všetky jazdné vlastnosti. Obsahuje bezpečnostné prvky, ktoré sú známe z vyšších Tried E a S.

Nová Trieda GLA je zasa najmladší člen SUV rodiny Mercedes-Benz.

 

„Potrebujeme jazdiť nie rýchlo, ale naopak pomaly a bezpečne“, uviedol  David Koller.

Lucie a Mercedes-Benz-obr.4-David Koller
David Koller, kapela Lucie

V rámci svojho combacku kapela Lucie vystúpi:

v Londýne (10. 5.), v Košiciach (26. 5.), v Bratislave (29. 5.), v Ostrave (1. a 2. 6.), v Brne (4. a 5. 6.), v Prahe (10., 11. a 12. 6.), v Plzni (26. 6.) a v Hradci Králové (5. 7.). Na hudobnú scénu Lucie vstúpila v roku 1988. Prvú, so svojím názvom rovnomennú platňu: Lucie – vydala v roku 1990.

Doposiaľ posledná: Dobrá kočka, která nemlsá – je z roku 2002. Za viac ako milión predaných nosičov získala najslávnejšia česká rocková kapela uplynulých dvoch desaťročí „Diamantovú platňu“.

 

Zdroj: Daimler, Mercedes-Benz Slovakia