Kapela AtmaSfera sa vo svojej tvorbe sústredí na spájanie rôznych hudobných štýlov ako art rock, etno, prvky hudby ďalekého východu i orientu i klasickej hudby. Členovia kapely vystúpia 22. novembra 2014 v nitrianskom klube Tatra s cieľom upozorniť na kritickú situáciu na Ukrajine.

Začiatky tvorby kapely sú spojené s art rockom, časom sa vyprofilovala na hudobné zoskupenie, ktoré spája mnohé hudobné štýly, rôznorodé nástroje a tri ľudské hlasy. Koncerty v štýle world music najnovšie nesú odkazy na východné kultúry a orient. Zmesou odlišných a rôznorodých hudobných nástrojov vniká hudobná „delikatesa“, ktorá uspokojí aj veľmi náročných poslucháčov.

 

Hudobná skupina AtmaSfera vystupuje väčšinou na veľkých hudobných festivaloch, ale dokáže sa zžiť aj s intímnu atmosférou klubového charakteru. Ako hovorí líderka skupiny Yamuna, nitriansky koncert sa bude niesť v znamení pokojných, relaxačných skladieb, ale aj  výbušných a rytmických hitov.

Hudba bude v sobotný večer prostriedkom, ktorým chce kapela upriamiť pozornosť na napätú situáciu u našich východných susedov.  „Za mier na Ukrajine“ je umeleckou výpoveďou mladých hudobníkov, ktorí tak, ako väčšina ľudí túži po pokojnom živote v mieri.

Kapela AtmaSfera bojuje hudbou za mier - obr.1

„Mier je v našej dobe niečo cenné a vzácne. V našej situácii sme mali príležitosť v skutočnosti zistiť, aký je protiklad mieru v jeho najhoršej podobe. Ľudia často nevedia oceniť stav mieru, dokonca ani nevnímajú, akí sú šťastní, že žijú aspoň v relatívnom pokoji. Mier sa začína v každom z nás, v našom vedomí, v tom, čo je v našom vnútri. A hoci sa nachádzame vo vojne a nevieme zmeniť vonkajšie veci, môžeme zachrániť mier v našom vnútri. Stále môžeme niečo zmeniť v našich mysliach, v našom vedomí, v našom srdci.“

 

Spoluorganizátor koncertu Anton Faraonov dodáva: „Hudobným koncertom by sme chceli ešte raz upozorniť na problémy, ktorým v poslednej dobe čelia obyvatelia Ukrajiny, ľudia ktorí kvôli vzniknutému vojenskému konfliktu stratili nie len svoj domov a majetok, ale hlavne svojich blízkych. Materiálne veci sa dajú časom nahradiť, ale syna, otca, či mamu vám už nikto nevráti. Hudbou spievanou v sanskrte, ukrajinskom a anglickom jazyku by sme chceli priniesť ľudom pokoj a harmóniu. Chceli by sme hudbou ľudí spájať tak, ako AtmaSféra spája hudobné štýly. Koncertom zrejme nezmeníme svet, ale chceme, aby sa ľudia zamysleli nad skutočnou cenou ľudského života.“

Klub Tatra sa pomerne v krátkom čase vyprofiloval na popredný hudobný klub mesta pod Zoborom, ktorý ponúka návštevníkom kvalitatívne silné koncerty v klubovej atmosfére a podľa všetkého sa stáva i miestom mladých intelektuálov, ktorým náš svet nie je ľahostajný.

Lea Hurbanová

Kapela AtmaSfera bojuje hudbou za mier - obr.2 Kapela AtmaSfera bojuje hudbou za mier - obr.3 Kapela AtmaSfera bojuje hudbou za mier - obr.4

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu