Keď v októbri minulého roka Bad Karma Boy vydali svoj druhý album Údolia a kopce na značke Slnko Records, predstavili ho ako metaforu života, ktorý je opakujúcou sa sínusoidou príjemných a ponurých udalostí. Pokiaľ ide o životnú cestu Bad Karma Boy, vyzerá to, akoby všetky prekážky prekonávali s rovnakou ľahkosťou, s akou skladajú chytľavé a zároveň neprvoplánové melódie.

Kapela Bad Karma Boy o prekážkach a spoločných koncertoch s kapelami Purist a Kieslowski
Bad Karma Boy

Zatiaľ čo ich pesnička Dunaj súťaží v Radio_Head Awards o cenu Singel roka, kapela sa spolu s Purist pripravuje na šnúru jedenástich koncertov na Slovensku a v Čechách. Na poslednom z nich vystúpia po boku známej českej pesničkárskej dvojice Kieslowski v Prahe.

 

“Snažíme sa našu pozitívnu životnú etapu čo najviac predĺžiť,” usmieva sa frontman Juraj Marikovič. Bad Karma Boy sa opierajú o tradičný inštrumentálny základ (gitara, klávesy, basa a bicie) a poetické texty doplnené o zaujímavé aranžmány nástrojov ako ondes, tape choir, kalimba či violončelo. V porovnaní s ich debutom znejú Údolia a kopce temnejšie, miestami až psychedelicky, odkazujúc na hudobné vzory MGMT a Tame Impala. Mimochodom, album je okrem digitálnej formy a CD k dispozícii už aj na vinyle.

 

Ako tvrdí gitarista a spevák Juraj, bratislavskú skupinu teší fakt, že sa pomaly dostáva do povedomia aj v Čechách, kde zahrá v rámci svojho turné dva koncerty v Prahe. Jeden s Purist a druhý s Kieslowski. “Myslím, že s oboma kapelami si hudobne sedíme, aj keď žánrovo si až tak blízki nie sme. Ale pre ľudí to tak snáď bude zaujímavejšie a aspoň objavia niečo nové,” premýšľa Juraj Marikovič, ktorého v Bad Karma Boy dopĺňajú Adela Tihláriková na klávesoch a Peter Hrabě na bicích.

 

Bude zaujímavé sledovať, kam sa budú uberať ďalšie kroky Bad Karma Boy. Kapela v blízkej budúcnosti sľubuje nové klipy a okrem spomínaného turné aj vystúpenie v rámci odovzdávania cien Radio_Head Awards v špeciálnej zostave s malým speváckym zborom, Daliborom Kocianom (Stroon) na vibrafóne a Alanom Prekopom z Purist na base. Na rovnakom pódiu 15. marca v Starej Tržnici vystúpia aj Korben Dallas a Fallgrapp.

Všetky správy blogu Slnko Records > pozri

Kapela Bad Karma Boy o prekážkach a spoločných koncertoch s kapelami Purist a Kieslowski - turne - obr.[message_box title=“Vystúpenia:“ color=“red“]TURNÉ ÚDOLIA A KOPCE
BAD KARMA BOY + PURIST
05.03.2015 Praha, La Loca
07.03.2015 Trenčín, Lúč
13.03.2015 Topoľčany, Nástupište
14.03.2015 Martin, Mestská scéna
17.03.2015 Trnava, Art klub
19.03.2015 Banská Bystrica, Záhrada
20.03.2015 Prešov, Wave
21.03.2015 Košice, Tabačka
27.03.2015 Nové Mesto nad Váhom, Za rampami
28.03.2015 Bratislava, Loft

RADIO_AHEAD AWARDS
15.03.2015 Rádiohlavy

BAD KARMA BOY + KIESLOWSKI
02.04.2015 Praha, Kaštan[/message_box]

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu