„Na Exprese štartujeme leto. Pred dvoma rokmi sme si založili rádiovú kapelu a sme takí dobrí, že sme sa dostali až do rádia :) Kapela má názov Škampi na žaru a je zložená z ľudí, ktorí pracujú v Exprese a súčasne pôsobia v slovenských kapelách,“ povedal Igor „Ozo“ Guttler, PR manager rádia Expres, ktorý je zároveň hráčom na bicích v kapele Korben Dallas.

Kapela Škampi na žaru pôvodne vznikla v lete v roku 2014 a dodnes predstavila len dve cover verzie hitov Dnes od Tublatanky a One od U2.

V piatok 1. júla odznela v éteri nová skladba V slepých uličkách, pôvodne od Mariky Gombitovej a Mira Žbirku. Ku každej skladbe rádio Expres pripraví aj videoklip:

„Snažíme sa pri každej skladbe zabávať. Každý hit sa dá upraviť do rôznej polohy. Napríklad zahrať Metallicu v country podobe je vždy výzva. Výberu skladieb, ktoré ideme upraviť, vždy predchádza dlhá a veselá debata,“ so smiechom dodáva moderátorka Michaela Mäsiarová, ktorá v superskupine spieva.

Kapelu Škampi na žaru v roku 2016 tvoria:

Peter „Ďuďo“ Dudák, ktorý je hudobný skladateľ, aranžér Rádia Expres a spevák kapely Hex, Miroslav „Mireček“ Baričič, ktorý je zvukový grafik rádia Expres a hrá na basgitaru v skupine Polemic, na bicích hrá Igor „Ozo“ Guttler, ktorý je PR manažérom rádia Expres a hrá na bicie aj v kapele Korben Dallas. V kapele Škampi na žaru spieva moderátorka rádia Expres Michaela Mäsiarová a druhá vokalistka a huslistka je Michaela Škorupová z dopravného servisu Rádia Expres.

Vypočujte si skladbu Dnes a One v podaní kapely Škampi na žaru z roku 2014:

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu