Denník SME upozornil na sociálnej sieti na úspech svojho karikaturistu Mandora, ktorý vyhotovil kresbu na tému Európskej únie.

Po denníku SME, ktorý karikatúru zverejnil 26. júna ako „Brexit – alebo ministerstvo švihnutej chôdze“, ju na svojej titulke 11. septembra zverejnil aj dánsky denník Politiken, keď písali o téme súčasného stavu Európy a zverejnil aj kresby od autorov zo všetkých členských štátov únie. História denníka Politiken siaha až do roku 1884 > pozri.

ladislav-mandor-laurincik-kresba-sme-na-titulke-dennika-politikenLadislav Laurinčík a.k.a Mandor (1978) kreslí vtipy a karikatúry, no vyštudoval programovanie a priemyselnú energetiku.

Aktualizované:

„Ani som nevedel, že Politiken existuje – a ešte tak dlho… To, že sa moja kresba ocitla na jeho titulke, je pre mňa obrovská pocta, “ povedal pre MediaWatch.Dog Mandor.

zdroj-foto-ladislav-laurincik-mandor
„…hodiny, čo mi dala segra na vianoce.“ (zdroj: Mandor)

„Neviem, čo k tomu viac napísať :) Sranda bola, ako ten nápad prišiel: téma na kresbu bol brexit a tlačil ma čas. Pri skicovaní nápadov som pozrel na hodiny, čo mi dala segra na vianoce – a bolo to tam. Bum.  :),“ doplnil Mandor.

Ako vyzerá cesta od myšlienky k finálnemu dielu? Koľko trvá, kým nakreslíte karikatúru?

„Hneď, ako príde nápad, načarbem ho aj s poznámkami do telefónu. Neskôr vytvorím na papieri, v tablete alebo na PC prvú verziu perokresby. Ak som spokojný, vyfarbujem. Keď nie, začnem odznova. Časovo je to rôzne. Niekedy poriadne nefungujú ruky a trvá to dlhé dni, inokedy to mám celé hotové za hodinu. Dosť záleží aj na zložitosti kresby,“ povedal Mandor v rozhovore pre SME.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu