Televízia Markíza  požiadala dňa 14. apríla na Úrade priemyselného vlastníctva v Banskej Bystrici o registráciu troch názvov s tematikou o varení. Predpokladáme, že aspoň jeden z týchto názvov reálne televízia aj použije a vznikne tak ďalšia relácia o varení. Aj televízia JOJ chystá novú kulinársku show spojenú so súťažením, pod názvom Moja mama varí lepšia ako tvoja.

Kedy sa diváci prejedia relácii o varení-zdroj-pixabay.com
zdroj grafiky: pixabay-com, úprava: masmedialne.info

Televízia Markíza sa snaží aktuálne získať ochranné známky až na tri názvy, ktoré pravdepodobne použije na nové televízne projekty o varení – Varte s nami! , Pod pokrievkou a Chutné varenie.

A televízia JOJ ponúkne svojim divákom spojenie súťaženia a varenia, keď ešte v tomto roku uvedie novú 50 minútovú rodinnú show pod názvom Moja mama varí lepšie ako tvoja, prečítajte si anotáciu k relácii:

„S JOJkou sa budú diváci v roku 2015 stále smiať a veľa variť. Okrem viacerých sitkomov, komediálnych seriálov a kulinárskych relácií totiž príde televízia s úplne novým formátom, ktorý spojí smiech a varenie do zábavnej show pre súťaživé rodiny.

“Culinary gameshow”, teda kulinárska súťažná show s názvom Moja mama varí lepšie ako tvoja (My Mom Cooks Better Th an Yours) pochádza z temperamentného španielska. Práva na jej vysielanie vo svete kúpila v máji 2014 FremantleMedia. Ide o formát, v ktorom súťažné tímy tvoria dva súperiace páry, každý v zložení rodič a dieťa.

Pointou je, že varia len deti a ich rodičia im pri tom môžu pomáhať iba verbálne – dávať inštrukcie a dobré rady, aby ich deti navarili za 50 minút čo najlepšie jedlo. Kulinárske výkony a výsledky potom zhodnotí odborná porota. Víťaz získava peňažnú výhru a účasť v ďalšej epizóde.

Keď zmiešate jednoduché ingrediencie konceptu – varenie jedla, rodinné vzťahy a tikajúce hodiny v súťaži – dostanete neuveriteľne „chutnú“ show, ktorá divákom prináša skvelú zábavu a množstvo vtipných momentov. Tento formát je ideálny pre celé rodiny, perfektne funguje ako denná súťažná show a má všetky predpoklady na to, aby sa stala aj u nás televíznym hitom“. (zdroj: JOJ Group)

Nie je to tak dávno, čo televízia JOJ stiahla pre slabú sledovanosť zo svojej televíznej programovej štruktúry reláciu o varení s kuchárom Gabom Kocákom  15. minút KUCHÁR a aj novú reláciu Fajnšmeker s Thomasom Kamenarom.

Televízie na Slovensku vo svojej programovej ponuke mali, alebo majú relácie o varení, také ako Varí Vám to, Bez Servítky, Nebíčko v papuľke s kuchárom Jarom Židekom,  Tajomstvo mojej kuchyne, 15 minút. KUCHÁR,  Fajnšmeker, alebo aj ranné vstupy o varení v relácii Dobré ráno, aj Teleráno, ale aj televízny webový projekt Markízy Varený-Pečený, alebo klasiku, akou sú relácie Jamieho Olivera a o špecializovaných televíznych kanáloch o varení, ako TV Paprika, Food Network, alebo o novej Mňam TV ani nehovoríme.

Sme preto veľmi prekvapení, že sa diváci varenia na televíznych obrazovkách ešte neprejedli a že televízie stále skúšajú či im zafungujú nové a nové projekty o varení.

autor ilustračnej titulkovej foto (úplne hore): Ryan McGuire, zdroj: pixabay.com

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu